Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Jindřichův Hradec

Pes pokousal velbloudici Sisi, jeho majitelé zbaběle utekli!

Velbloudice Sisi
Zdroj: Zoopark Na Zámečku
Velbloudice Sisi

Setkání velbloudice Sisi a psa v neděli v zooparku v Jindřichově Hradci nedopadlo šťastně. Pes měl Sisi pokousat. Velmi zavrženíhodné chování ale předvedli hlavně jeho majitelé, kteří se údajně po incidentu v tajnosti ze zoo vytratili.

Že si ani zvířata nemusí padnout do oka, dokazuje nedělní případ z jindřichohradecké zoo Na Hrádečku. Pes tam pokousal velbloudici Sisi tlamu. Překvapivé je ale hlavně chování majitelů psa.

 

"Majitelé psa s úsměvem opustili zoo, aniž by dali vědět někomu z personálu, že k napadení došlo a že velbloudice krvácí," uvádí zoo na svém facebookovém účtu. Na poraněnou Sisi upozornil pracovníky zoo jeden z návštěvníků, proto se jí dostalo rychlé pomoci.

 


V celém areálu jsou nainstalované kamery. "Záběry dokazují, že pán se psem během pár minut opustil areál a schovával se v autě, i když viděl, že vedení zoo běhá po parkovišti a hledá viníka. Později tak učinila i jeho partnerka, která opustila areál vzápětí a též ona viděla a slyšela, že se po areálu hledá viník a s vedením zoo se míjela při odchodu," popsala zoo chování dvojice.

 


Vedení zooparku nyní plánuje změnu návštěvního řádu. Psi jsou zatím vítání, ale pouze na vodítku a nesmí štěkat.
 

rod TN.cz