záchrana cestujících

Pilot omdlel ve vzduchu! Nouzově přistál jeden z cestujících

Britská společnost Jet2
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Regina Zajícová
Regina Zajícová
27.8. 2019 20:29
Téma:

Obrovský strach zažili cestující na palubě letadla společnosti Jet2 směřujícího v pondělí na ostrov Madeira. Pilotovi se ve vzduchu neudělalo dobře a omdlel. Letadlo nouzově přistálo v portugalském Portu a na zem ho dostal jiný pilot společnosti, který byl zrovna na palubě a mířil na dovolenou.

V pondělí kolem půl jedenácté dopoledne portugalské letiště Porto uzavřelo přistávací dráhu, aby na ní mohlo nouzově dosednout letadlo britské letecké společnosti Jet2.

 

Letadlo mířilo na portugalský ostrov Madeira z britského Manchesteru. Jenže pilotovi se udělalo během letu špatně a omdlel v kabině. Naštěstí se v tu dobu na palubě nacházel jiný pilot společnosti, který letěl na dovolenou.

 

"Oznámili nám, že došlo k nehodě v pilotní kabině a další pilot Jet2, který byl náhodou na dovolené, přišel ze zadní části letadla. Nabídl posádce své služby a vešel do kabiny," popsal situaci pro deník Daily Mirror cestující Nicholas Banks. 

 

 

V kabině byl ještě druhý pilot, který společně s kolegou přistál na letišti. "První pilot měl být na kolečkovém křesle s kyslíkovou maskou, ale my jsme ho neviděli. Posádka odvedla skvělou práci," dodal Banks. 

 

Cestující po přistání dostali občerstvení a čekali na náhradní let. Na místo dorazili také lékaři, kteří pilota převezli do nemocnice na vyšetření. 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz