Tragická ranní nehoda

Plný osobák boural na mokré silnici: Jeden mrtvý a čtyři zranění

Dopravní nehoda Stupná - 3
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
Téma:

Jeden člověk zemřel a další čtyři se zranili v pondělí ráno při vážné nehodě osobního auta u Bělé u Pecky na Jičínsku. Plně obsazený osobák tu krátce před půl sedmou vyletěl ze silnice a narazil do stromu. Smrtelná nehoda zkomplikovala také provoz na hlavním tahu mezi Děčínem a Ústím nad Labem.

"Podle prvotních závěrů vyšetřování to vypadá, že osobní auto jelo příliš rychle, navíc na mokré silnici. Posléze vyjelo vpravo, narazilo do vzrostlého stromu a převrátilo se," popsal smrtelný karambol pro TN.cz policejní mluvčí Aleš Brendl.

 

Silnici třetí třídy policisté uzavřeli, po půl desáté Brendl uvedl, že vyšetřování by mělo každou chvíli skončit a provoz by se na silnici třetí třídy měl vrátit každou chvíli.

 

Hodně napilno měli kvůli nehodě i zdravotníci - na místo zamířilo pět posádek včetně vrtulníku.

 

 

"Stav jednoho ze spolujezdců byl od počátku kritický a vyžádal si neodkladnou resuscitaci. Tu prováděli podle telefonických rad operátorů linky 155 svědkové nehody, záchranáři ji následně rozšířili o využití léků a potřebných přístrojů," řekl mluvčí záchranářů Ivo Novák s tím, že auto bylo plné cizinců.


GALERIE: Dopravní nehoda Stupná

1
/
4
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
Dopravní nehoda Stupná - 1

 

Jenže ani profesionálové neslavili úspěch a pacient bohužel zemřel. Další čtyři zranění ve věku 18, 20, 35 a 47 let putovali po ošetření na místě do nemocnic.

 

Vážná nehoda v pondělí dopoledne také významně zkomplikovala provoz mezi Děčínem a Ústím nad Labem. "Nehoda osobního a nákladního auta na hlavní silnici I/62 mezi Choraticemi a Malšovicemi nám byla hlášena v 9:24," informovala TN.cz v 10:15 policejní mluvčí Petra Trypesová.

 

 

Doplnila, že podle prvotních informací se při srážce zranili oba dva řidiči. A silnice spojující severočeská města je uzavřená. Řidiči musejí místo objíždět jinudy, omezení podle policejního dopravního servisu vydrží až do 14:45.

 

I tato nehoda si nakonec vyžádala lidský život. "Řidič osobního auta utrpěl velmi vážná zranění, do ústecké nemocnice jsme ho předávali v kritickém stavu. Následně bohužel zemřel," uvedl pro TN.cz krátce před 14. hodinou mluvčí ústeckých záchranářů Prokop Voleník.

 

Doplnil, že velmi vážná mnohočetná zranění se nevyhnula ani řidiči kamionu, kterého zdravotníci také odvezli do ústecké nemocnice.

pez TN.cz