Šíření koronaviru

Počet nakažených v ČR se zvýšil o 36! Kde se situace zlepšila? MAPA

Koronavirus - přehled
Zdroj: Profimedia, TN.cz
Ilustrační fotografie.
Téma:

Ke čtvrtečnímu ránu evidují české úřady celkem 9103 případů nákazy. Z toho se 6377 pacientům podařilo uzdravit, naopak 317 lidí nemoci Covid-19 podlehlo. Jak stoupají počty nemocných v jednotlivých krajích i ve světě? Přehled pro vás připravila redakce TN.cz.

Lékaři zatím znají výsledky 424 423 testů, nejde ale o počet otestovaných lidí, jak bylo původně podáváno. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) se přibližně 15 procent testů musí opakovat. Na vývoj počtu provedených testů se můžete podívat v tomto grafu:

 

První tři případy nemoci se v Česku objevily na začátku března. Od té doby počty nakažených každým dnem narůstají, přestože v posledních dnech pomaleji. Ke čtvrtečnímu ránu evidují hygienici 9103 případů, z toho 2409 stále nemoc má. 149 pacientů je v nemocnici. Jak rostla bilance nemocných:

 

Nejvíce obětí je ve věku od 75 do 84 let, umírají ale i mladší. Česko eviduje jednu oběť ve věku 25 až 34 let a pět dalších do 44 let. Lidé s Covidem-19 umírají především v Praze a Moravskoslezském kraji, kde je nákaza nejrozšířenější.

 

Praha hlásí 2066 potvrzených případů, druhý Moravskoslezský kraj 1548 a třetí Středočeský 1056 Mapa nakažených po krajích:

 

Naopak nejméně nemocných je v Jihočeském kraji, na Vysočině a v Královéhradeckém a Libereckém kraji, jak zjistíte i z údajů po krajích v následujícím grafu:

 

 

Co se okresů týče, podle nejnovějších údajů je situace kromě Prahy nejhorší na Olomoucku s 534 nakaženými, následuje Ostravsko s 492 případy a Domažlicko s 352 nemocnými. Naopak nejlepší podmínky jsou na Pelhřimovsku, kde evidují dva nakažené, na Rokycansku, kde jich bylo šest, a Českolipsku se sedmi případy. Podívejte se na mapu nakažených podle okresů:

 

To ale neznamená, že všichni započítaní pacienti jsou stále nemocní Covidem-19.

 

16 zaměstnanců nemocnice v Ostravě se nakazilo koronavirem. Podívejte se na reportáž TV NOVA:

 

Ze statistiky ministerstva vyplývá, že mezi potvrzenými nakaženými je 551 dětí do 14 let. Nejpočetnější skupinu nakažených tvoří lidé ve věku 45 až 54 let. Jak je to v dalších věkových skupinách obyvatel:

 

Drtivá většina lidí se nakazila v České republice. Při vypuknutí epidemie to přitom bylo naopak, poté se ale koronavirus začal šířit komunitně i v Česku.

 

Z těch, kteří nemoc "chytili" v zahraničí, nejvíce přicestovalo z Rakouska, na druhém místě je Itálie. Nejsou to ale jediné státy s původem nákazy, další najdete v tomto grafu:

 

Připravili jsme také přehled nakažených ve světě. Mapu Evropy stačí oddálit a přiblížit oblast, která vás zajímá:

 

V souvislosti s dolem Darkov se nakazilo 276 lidí koronavirem. Více v reportáži TV NOVA:

TN.cz