Šíření koronaviru

Tento týden zemřelo už 34 lidí s Covid-19. Dnes přibylo 1091 nakažených

Téma:

Hygienici ohlásili ve středu do 18. hodiny 1091 nových případů nákazy koronavirem. S nemocí Covid-19 bojuje 26 984 pacientů, v celkovém součtu se nakazilo už 54 244 lidí. Tento týden výrazně přibývá hospitalizovaných a bohužel i mrtvýchV článku se můžete podívat na to, jak se situace vyvíjela a jak je na tom aktuálně váš kraj a okres.

Do středeční 18. hodiny stoupl denní počet nově nakažených o 1091 osob. V úterý činil celkový součet 2392 případů, což je druhé nejvyšší číslo za celou dobu pandemie v Česku.

 

Epidemie v České republice v posledních dnech eskaluje. Minulou středu poprvé denní nárůst nakažených překonal hranici dvou tisíc, ve čtvrtek pokořil laťku tří tisíc. Vysoký počet odhalených nákaz souvisí i se zvýšeným počtem testů. Zhruba každý desátý je pozitivní.  

Podívejte se, jak se vyvíjel počet nakažených: 

 

Aktuální semafor nákazy v Česku:

 

V nemocnicích leží podle údajů ministerstva zdravotnictví 628 pacientů. Z hospitalizovaných je 120 na umělé plicní ventilaci nebo mimotělní podpoře životních funkcí. To je násobně víc než před měsícem. V dubnu bylo maximem 422 hospitalizovaných a 100 ve velmi vážném stavu.

 

Takhle se v Česku vyvíjí počet hospitalizovaných:

Nemocnice v Českých Budějovicích spustila odběrové místo na letišti:

Vývoj v jednotlivých okresech se rychle mění. Podle zveřejněných údajů je nejvážnější situace aktuálně v Praze, na Uherskohradišťsku a Liberecku. (Resort upozorňuje, že při zpracování hlášení může docházet ke drobným korekcím.)

Nakažení za posledních 7 dní:

 

Od konce dubna přitom epidemie začala polevovat a čísla klesala. V květnu a červnu se denní přírůstky držely většinou pod stovkou, občas ji překročily. Na začátku července však nárůst nových případů nebezpečně zrychlil, podle ministerstva zdravotnictví kvůli rozsáhlému testování na Karvinsku.

 

Po krátkém poklesu opět rostl a případů bylo víc než při jarním vrcholu epidemie. To se ale změnilo po revizi dat. Ta byla podle ministra zdravotnictví nutná, protože ve starých údajích byla řada chyb. I tak se čísla rychle vrátila na maximální hodnoty.

 

Srovnání počtu nově nakažených a zemřelých:

 

 

V dubnu bylo maximem 4623 nemocných, nyní je aktivních případů 26 984. Celkem se v Česku nakazilo 54 244 lidí, přes 26 tisíc se jich z nemoci uzdravilo. Doposud laboratoře provedly více než 1,2 milionu testů.

 

Souhrn případů nemoci podle krajů za celou epidemii:

   

Podívejte se na mapu nakažených podle okresů za celou epidemii:

(Data za kraje a okresy se mohou lišit, protože pocházejí ze dvou různých zdrojů - od ministerstva zdravotnictví a krajských hygienických stanic) 

 

To ale neznamená, že všichni započítaní pacienti jsou stále nemocní Covidem-19. Mapa krajů a okresů ukazuje, kolik lidí se v regionu nakazilo celkem od začátku epidemie.

 

V souvislosti s koronavirem zemřelo 551 pacientů. Tento týden přibylo 34 obětí. Nejvíc zemřelých je z Prahy a Moravskoslezského kraje.

 

Počet úmrtí v jednotlivých okresech:

 

Koronavirus podle skupin obyvatel:

 

Drtivá většina lidí se nakazila v České republice. Při vypuknutí epidemie to přitom bylo naopak, poté se ale koronavirus začal šířit komunitně i v Česku.

 

 

V březnu se případy nákazy ze zahraničí potvrzovaly hlavně u turistů navrátivších se z Itálie a Rakouska. V současnosti je nejvíc nových případů z Ukrajiny. Nejsou to ale jediné státy s původem nákazy, další najdete v tomto grafu:

Ve dvou okresech na Plzeňsku začínají platit další opatření:

Připravili jsme také přehled nakažených ve světě. Mapu Evropy stačí oddálit a poté přiblížit oblast, která vás zajímá:

 

TN.cz