Zátah NCOZ

Policisté zadrželi při zásahu pět lidí. Jsou podezřelí z terorismu

Lucie Staničková
Lucie Staničková
Aktualizováno 20:11
21.4. 2021 9:41
Téma:

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) provedli od nočních hodin řadu zásahů napříč republikou. Zadrželi pět lidí v souvislosti s výjezdy na Ukrajinu a bojem na straně proruských separatistů. Podle Vrchního státního zastupitelství jsou podezřelí z terorismu.

Stovky policistů se měly po celé republice účastnit zásahu proti Čechům podezřelým z toho, že jezdili bojovat na Ukrajinu za proruské separatisty. Příslušníci NCOZ zadrželi pět lidí. 


"Národní centrála proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování od středečního rána provádí na celém území České republiky úkony trestního řízení, které souvisí se zapojením českých občanů do ozbrojeného konfliktu na východě Ukrajiny na straně tzv. Doněcké lidové republiky,“ informoval mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

 

 

Vrchní státní zastupitelství v Praze situaci potvrdilo. "Vykonáváme dozor nad policejním orgánem Národní centrálou proti organizovanému zločinu SKPV, Sekcí terorismu a extremismu, která vede trestní řízení pro podezření ze spáchání trestného činu teroristického útoku, trestného činu financování terorismu a trestného činu podpory a propagace terorismu, přičemž tyto trestné činy souvisí se zapojením českých občanů do bojů na východě Ukrajiny na straně tzv. Doněcké lidové republiky," sdělil státní zástupce Martin Bílý.

 


"Úkony trestního řízení prováděné od dnešního dne NCOZ nesouvisí s kauzou výbuchů ve Vrběticích,“ uvedli policisté předtím, než se ke kauze vyjádřil státní zástupce. Nikdo zatím ještě nebyl obviněn.


Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.


Francouzská policie zasahovala proti migrantům. Více se dozvíte v následující reportáži:

 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz