Poslanecká sněmovna

Piráti chtějí žalovat Babiše. Sněmovna řešila platy učitelů

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 16:23
15.6. 2021 13:44
Téma:

V úterý pokračovala 104. schůze Poslanecké sněmovny. Piráti na tiskové konferenci před jednáním Sněmovny oznámili, že na premiéra Andreje Babiše (ANO) chtějí podat žalobu kvůli výrokům o jejich straně. Poslanci se zabývali novelou zákona o pedagogických pracovnících, která upravuje nárok na plat pedagogů.

Zákonodárci se v úterý opět sešli v rámci 104. schůze Poslanecké Sněmovny. Poslanci jednali o novele zákona o pedagogických pracovnících, která upravuje nárok na plat pedagogů. Zástupci ČSSD a hnutí ANO uvedli, že ani jednu z navrhovaných verzí nepodpoří.

 

Hned ze začátku jednání se ohledně platů učitelů spustila ve Sněmovně horlivá debata. Poslanec Jakub Michálek (Piráti) se pustil do vlády kvůli tomu, že odmítá učitelům platy zvýšit. Ani odpoledne se však nic nevyřešilo Jednání Sněmovny bude pokračovat ve středu.

 

 

Piráti na tiskové konferenci před jednáním Poslanecké sněmovny oznámili, že na premiéra Andreje Babiše (ANO) podají žalobu kvůli výrokům o jejich straně.

 

"My skutečně nechceme, aby se česká politika dostala na úroveň, kde o sobě politické strany šíří lži, aby se vzájemně poškodily. Je pro nás důležitý ten princip, aby kampaň probíhala čestně a poctivě, takže stejně jako v případě, kdy premiér pomluvil organizaci Transparency International, kdy pomluvil svého náměstka Lukáše Wagenknechta a byl odsouzen k omluvě, tak stejně v tomto případě uplatníme to právo na ochranu pověsti naší strany jako volebního soupeře právní cestou u soudu," zveřejnil poslanec Jakub Michálek (Piráti).

 

Chystaný zákon o přechodu k nízkouhlíkové energetice, který se týká dostavby jaderné elektrárny v Dukovanech, podle všeho projde Poslaneckou sněmovnou. Místopředseda STAN Petr Gazdík oznámil, že došlo k dohodě mezi opozicí a koalicí. Opoziční strany přestanou zákon blokovat, v Senátu ale podle dohody bude načten pozměňovací návrh, který v rámci dostavby Dukovan zakazuje účast ruských a čínských firem.

 

Sněmovna se během 104. schůze má věnovat také lobbování a novele silničního zákona, která upravuje předjíždění cyklistů, předloze upravující přídavky na děti či dlouho očekávané novele exekučního řádu o dlouhodobých bezvýsledných exekucích.

 

  

Poslanci začali jednat v úterý ve 14:00. Ještě předtím vystoupili na tiskových konferencích jednotlivých poslaneckých klubů. Jedná bude pokračovat ve středu od 9:00.

 

Sněmovnu v minulém týdnu oblehli demonstranti, kteří protestovali proti novele zákona o ochraně veřejného zdraví. Ta má zavést takzvané covid pasy, které jejich odpůrci považují za protiústavní.

 

Více o demonstraci před Poslaneckou sněmovnou se dozvíte v reportáži TV Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz