Ničivé plameny

Požár domu byl vidět až z hasičské stanice, škoda je čtyři miliony!

Velký požár rodinného domu v Říčanech - 3
Zdroj: HZS Středočeského kraje
Velký požár rodinného domu v Říčanech
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 10. 7. 2020
Téma:

Mohutný požár ve čtvrtek odpoledne zničil rodinný dům v Říčanech u Prahy. Šlehající plameny byly tak velké, že je hasiči viděli dokonce ze svojí stanice, která stojí asi půl kilometru daleko.

Hasiči k požáru vyrazili po 15. hodině. "K události vyjeli profesionální hasiči ze stanice Říčany a dobrovolní hasiči z Mukařova a Říčan – celkem s pěti cisternami, automobilovým žebříkem a velitelským vozidlem," vyjmenoval mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

 

Hasiči evakuovali dva lidi, rozsáhlý požár likvidovali čtyřmi vodními proudy, mimo jiné z nastavovacích žebříků. "Při náročném zásahu v prostoru s extrémně vysokou teplotou došlo u jednoho hasiče k přehřátí organismu. Záchranka mu poskytla chladící prostředky, takže nemusel být hospitalizován. Posádka na místě ošetřila i jednoho lehce zraněného uživatele bytu, který se nadýchal zplodin hoření," popsal Gabriel.

 

 

Na místo hasiči povolali také statika. "Ten v podvečer zakázal vstup do požárem nejvíce zasažené bytové jednotky, ostatní tři zůstaly obyvatelům přístupné. Protože plameny v počátku šlehaly přes elektrické vedení, byl na kontrolu přivolán také technik ČEZu," informoval Gabriel.

 

Likvidace požáru nakonec trvala několik hodin, škoda je předběžně vyčíslená na čtyři miliony. Proč začalo hořet, zatím jasné není, vyšetřovatelé to zjišťují.

 

GALERIE: Požár rodinného domu byl vidět až z hasičské stanice

1
/
10
Zdroj: HZS Středočeského kraje
Velký požár rodinného domu v Říčanech - 10

TN.cz