Rizikové potraviny

Pozor na směs oříšků z Lidlu! Kvůli chybě je nebezpečná pro alergiky

Lidl oříšky
Zdroj: Lidl Česká republika, Profimedia
Společnost Lidl stahuje z prodeje vadnou šarži směsi ořechů.
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 18:08
26.11. 2020 17:56
Téma:

Společnost Lidl na sociálních sítích varuje před směsí Cranberry Mix od výrobce Alesto a raději stahuje z oběhu celou šarži. Kvůli chybě při balení se totiž do směsi oříšků dostaly i ty, které nebyly uvedené na obalu. Zdánlivě malá chybička přitom může vážně ohrozit zdraví alergiků.

Do směsi oříšků Alesto Cranberry Mix se při balení přimíchaly také arašídy a pistácie, které vůbec neměla obsahovat. Nebyly tak ani uvedené na obale a případného alergického strávníka by mohlo čekat nepříjemné překvapení.

 

Společnost Lidl na svém facebooku informuje, že nebezpečí se týká pouze šarže 200gramových balení Alesto Cranberry Mix s datem minimální trvanlivosti do 22. 3. 2021 a šarží LOT 20-406895. Výrobek také okamžitě stahuje z oběhu.

 

 

Lidl zároveň ujišťuje, že potenciálně riziková je pouze tato konkrétní šarže výrobků značky Alesto. Všechny ostatní ořechy a směsi jsou prý bezpečné a v obchodě budou dostupné i nadále. Pokud zjistíte, že nebezpečnou šarži máte doma i vy, můžete ji na prodejně vrátit i bez účtenky.

 

"V případě, že jste uvedený výrobek zakoupili, můžete jej vrátit do jakékoliv prodejny Lidl. Peníze vám samozřejmě budou vráceny i bez předložení pokladního dokladu. Všem zákazníkům se omlouváme za vzniklou nepříjemnost," vyjádřila se společnost Lidl.

Související témata:
TN.cz