Prezidentské prázdniny

Prezidentu Zemanovi začíná dovolená. Takové má plány na léto

Miloš Zeman ve Střepinách
Zdroj: TV Nova
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
7.7. 2020 12:41
Téma:

Prezidentovi Miloši Zemanovi začala letní dovolená, na prázdninách bude pravděpodobně do konce července. Podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka hodlá hlava státu volné dny trávit především na zámku v Lánech. Podívat se ale chce i na svou chalupu na Vysočině.

Ani letos neporuší prezident Miloš Zeman tradici a letní dovolenou stráví v Česku. Na rozdíl od předešlých let však většinu svého volna stráví na zámku v Lánech, který je letním sídlem hlavy státu.

 

"Pan prezident bude o dovolené v Lánech, na pár dnů se také chystá na Vysočinu, do Nového Veselí," řekl TN.cz hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Zatím není jasné, kdy na Moravu odjede. "Není to přesně stanoveno," dodal Ovčáček.

 

Zeman je s Novým Veselím úzce spjatý, spoluvlastní tam totiž chalupu. Vysočina je prezidentovou srdcovou záležitostí, trávil tam roky před návratem do vysoké politiky.

 

 

Prezident si oblíbil také Lány. Pobýval tam i během prosincové dovolené a staví si tam dům. Chtěl by se do něj přestěhovat po odchodu z Pražského hradu, ke kterému má dojít v roce 2023.

 

GALERIE: Stavba domu Miloše Zemana

1
/
5
Zdroj: TN.cz
Zeman stavba - 8

 

Podívejte se, jak se začalo se stavbou Zemanova sídla: 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz