Porušení opatření

Primátor Hřib chce potrestat Prymulu. Pošle ho do správního řízení

Zdeněk Hřib, Roman Prymula
Zdroj: Profimedia
Zdeněk Hřib a Roman Prymula
Lucie Staničková
Lucie Staničková
23.10. 2020 10:34
Téma:

Ministra zdravotnictví Romana Prymulu (za ANO) a předsedu poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka zřejmě postih za jejich jednání nemine. Magistrát hlavního města totiž povede s oběma správní řízení.

"Magistrát povede správní řízení s právnickými a fyzickými osobami ve věci porušení vládních nařízení týkajících se restaurace Rio´s. I když si zjevně někteří myslí, že někteří lidé jsou si rovnější, pravidla tady stále platí pro všechny stejně,“ napsal na twitteru primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti).

 

O možném porušení hygienických nařízení získala informace také policie. "Věcně příslušnými správními orgány k prošetření této události jsou pražský magistrát a krajská hygienická stanice. Předpokládáme, že se věcí již zabývají z úřední povinnosti," informovala policie na twitteru.

 


Romana Prymulu totiž portál Blesk.cz přistihl, jak ve středu před půlnocí odchází z restaurace na pražském Vyšehradě. Ta však měla být kvůli zavedeným opatřením proti šíření koronaviru zavřená. Mimoto neměl podle fotografií ani roušku, a to ani ve chvíli, kdy nasedal do auta a odjížděl. Jen hodinu poté měl ze stejného podniku odejít také Jaroslav Faltýnek. Více se dočtete v tomto článku.


Předseda klubu ANO Faltýnek se za toto pochybení ve Sněmovně omluvil a celou vinu vzal na sebe. Podle něj se jedná o jeho chybu, protože s ministrem zdravotnictví Prymulou probírali v uzavřené restauraci misi zdravotníků. Vyjádření naleznete zde.

 


Oba nyní čelí velké kritice. Opozice i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) vyzývají Prymulu k okamžité rezignaci. "Ministr Prymula bohužel přišel tímto o veškerou důvěryhodnost jako hlavní tvář boje s pandemií. Jakkoliv je to složité, neboť je nezpochybnitelným odborníkem a hlavním autorem strategie proti covidu, nemůže podle mě pokračovat jako ministr zdravotnictví ČR,“ řekl Hamáček. 

 

Podle opozice se jedná o neskutečnou drzost a výsměch všem lidem, kteří dodržují jednotlivá zavedená opatření. Názory politiků naleznete v tomto článku na TN.cz.

 

Jen nedávno přitom Prymula apeloval na lidi, aby zavedená opatření dodržovali: 

TN.cz