Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Pozdvižení ve Varnsdorfu

Radar na měření rychlosti je na kusy, někdo ho vyhodil do povětří!

Ve Varnsdorfu zatím neznámý vandal pomocí trhaviny zlikvidoval radar na měření rychlosti. Podle tamních obyvatel buď selhaly nervy některému z řidičů nebo se jedná o odplatu za podezřelou zakázku, z níž podle některých zastupitelů profituje soukromá firma.

Ta má totiž z každé pokuty 300 korun. A jen za devět měsíců radar zachytil více než 100 tisíc přestupků.

 

"Ve tři hodiny ráno nás probudila velká rána. To byla prda, snad jako z tarasnice nebo pancéřovky," popsal obyvatel města Antonín Písař.

 

Pro majitele přilehlého domku to byl šok. Od května měli radost, že se kolem začíná konečně jezdit pomalu. Po explozi toho z radaru moc nezbylo. Někdo nejdřív do přístroje vyvrtal díru, kterou dovnitř vhodil trhavinu.

 

"Prošetřujeme trestní oznámení ve věci poškození radaru. Na přečin poškození cizí věci," uvedla policejní mluvčí Petra Trypesová. Podle města je škoda 350 tisíc, pachateli hrozí až roční vězení.

 

 

Obyvatele města štve, že radar nepůsobí výchovně. Pokuty přicházejí hromadně i se sedmiměsíčním zpožděním. Třeba paní Pertlové přišlo 15 pokut po tisícovce. Rychlost v úseku překračovala jen o pár kilometrů v hodině.

 

Stejně jako další lidé je přesvědčena, že zakázka na radar byla ušita na míru spřátelené firmě. Případ už šetří hospodářská kriminálka. Radar už kritizovalo i ministerstvo dopravy.

pez, Ivan Berka TN.cz