Tisková zpráva
Toto je tisková zpráva. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

Restart pleti: HydraFacial přináší unikátní technologii hydratace a obnovy pleti

Mediestetik
Zdroj: mediest.cz
Téma:

Všestranné přístroje s víceúrovňovým pozitivním působením jsou posledním trendem v oboru estetické medicíny. Hravě docílí liftingu, hydratace, regenerace, očisty i celkové obnovy pleti.

Jedním z nich je přístroj HydraFacial, který v několika krocích hloubkově hydratuje a regeneruje i sebevíce vysušenou či sluncem poškozenou pleť. Jediné ošetření pokožku viditelně zvláční, zbaví ji akné, pigmentových skvrn, povislé kůže i rozšířených pórů.

Kromě toho, že činí pokožku hebkou a krásnou, utužuje i její zdraví. HydraFacial je jednou z metod moderní hydratace pleti, která pečuje o pokožku již v jejích základech. Díky technologii Vortex-Fusion je do pleti vpraven vyživující koktejl glukosaminu, antioxidantů, peptidů a kyseliny hyaluronové. „Současně je provedeno vyčištění pokožky, odstraňují se odumřelé kožní buňky a vysávají se rozpuštěné mazové látky,“ uvedla Magda Neparidze M.D., specialistka kliniky Mediestetik

Kromě hydratace v pleti probíhá komplexní proces obnovy kožních buněk, její elasticity i povrchu pokrytého různými následky působení slunečního záření či typickými vadami na kráse v podobě akné, mastné pleti či rozšířených pórů. „Ošetření je vhodné pro všechny typy pleti a výsledky jsou viditelné již po prvním ošetření,“ dodává dermatoložka.

Technologie, která se vám dostane pod kůži


Vortex-Fusion je technologie, která HydraFacial diametrálně odlišuje od jiných omlazujících přístrojů. Vychází z tzv. fyzikálního principu rotujících tekutin, kdy je aplikace živin do pleti prováděna nástavcem s vortexovými koncovkami. Tyto koncovky se vyznačují unikátní spirálovitou konstrukcí, která produkuje vortex, neboli vír, jež umožňuje proniknutí a zapracování hydratační infúze hluboko do spodních vrstev kůže. Roztok se do aplikátoru přivádí z jednotlivých zásobníků v přístroji, případně je možné vložit do rukojeti přístroje přímo výživnou látku ve formě ampule, z nichž je následně postupně dávkována do pokožky.


Každá koncovka je také vybavena několika hroty, způsobujícími při každém tahu tzv. kožní exfoliaci – odlupování odumřelých buněk, tedy proces srovnatelný s peelingem. Díky tomu dochází ke stimulaci procesu regenerace kůže, obnově kolagenu a jejímu pročištění.

Restart pleti krok za krokem

Ošetření HydraFacialem lze orientačně shrnout do 7 kroků, z nichž každý má svůj specifický účel a cíl:

• Vakuová lymfatická drenáž stimulující lymfatický odtok a odvod nahromaděných toxinů.
• Čištění a exfoliace, kdy je kůže obrušována a zbavována odumřelých buněk, zároveň je do pleti vpraven roztok glukosaminů a kyseliny mléčné.
• Další fáze pročištění pleti chemickým peelingem, který dokáže rozmělnit mazové látky, případně při nižším stupni koncentrace odstranit pigmentaci, akné či minimalizovat vrásky.
• Extrakce, neboli vysátí a následné stažení kožních pórů, často kombinací beta kyselin a uklidňujícího medového extraktu.
• Omlazení, vyhlazení vrásek a stimulace k produkci kolagenu pomocí rostlinných peptidů, které fungují jako rostlinná alternativa botoxu.
• Závěrečná hydratace pleti mixem antioxidantů a kyseliny hyaluronové.
• Finální LED světelná terapie červeným (omlazení) či modrým (odstranění akné) světlem.

Způsob provedení i užití konkrétních roztoků a účinných látek je variabilní v závislosti na potřebách pacienta, jeho zdravotním stavu či doporučení dermatologa. Právě díky tomu je metoda aplikovatelná na všechny typy pleti.

Hydratace pleti je obecně velice žádanou procedurou, která může být realizována různými metodami i přístroji, které se vzájemně kombinují a doplňují. Kromě HydraFacialu, který se uplatňuje jako přístroj, tedy prostředek k provádění hydratace pleti jsou osvědčenými metodami například mezoterapie, biorevitalizace či hydroligting. „V případě biorevitalizace je do pokožky aplikována čistá kyselina hyaluronová, v případě mezoterapie jde nejčastěji o speciální koktejl na bázi této kyseliny obohacený vitaminy, v rámci hydroliftingu obsahuje aplikovaný koktejl ještě glycerol,“ doplňuje Dr. Neparidze.

Společným jmenovatelem všech zmíněných metod je nulová nutnost následné rekonvalescence a obnova životně důležitých vlastností kožních buněk jejich důkladným vyživením zejména kyselinou hyaluronovou.

Cena za jedno ošetření se pohybuje od 3 000,- Kč.

Související témata:
Komerční článek