Výuka v Trutnově

Rozhodně jsme se nemodlili, tvrdí učitelka o hodině v búrce

Výuka dějepisu na základní škole v Trutnově - 5
Zdroj: zskomtu.cz
Výuka dějepisu na základní škole v Trutnově
Téma:

Zpráva o tom, že žáci trutnovské základní školy Komenského absolvovali velmi názornou hodinu o islámu včetně tradičních "hábitů" a modlení, vyvolala velmi ostrou reakci. Co na to říká dotyčná učitelka?

"Do hodiny jsem přišla v jednom z úborů, které mi manžel dovezl jako suvenýr ze Saúdské Arábie. Vysvětlila jsem dětem, jaké jsou rozdíly v odívání žen v islámských státech a názorně hábity předvedla," napsala do redakce TN.cz kantorka Zuzana Růžičková.


Učitelka prý dále sedmákům zdůraznila, jak je oblékání pro muslimské ženy složité a pak prý v normální výuce pokračovala přímo dějepisářka. Růžičková totiž na škole vyučuje matematiku a ne dějiny.


Pedagožka také důrazně odmítá zvěsti o tom, že by se s žáky při hodině modlila. "V žádném případě jsem se ale s dětmi nemodlila. Jinak samozřejmě považuji výuku názorným způsobem za zpestření a kolegyně je zkušená dějepisářka, takže uvedla vše do patřičných mezí," uzavírá učitelka.


GALERIE: Výuka dějepisu na základní škole v Trutnově

1
/
12
Zdroj: zskomtu.cz
Výuka dějepisu na základní škole v Trutnově - 1


Je ovšem otázka, zda vysvětlení nepřichází pozdě - rodiče i čtenáři jsou zděšení a někteří volají po vyhazovu učitelky a zákazu podobné výuky.

pez TN.cz