Názor celebrit

Rozvolnit, nebo vydržet? Tohle si myslí známé české osobnosti

Téma:

Epidemie a s ní související opatření trvají už téměř rok. Situace ale stále není dobrá a rozvolnění se asi jen tak nedočkáme. Důležité je chování každého z nás. A tak to vnímají většinou i osobnosti, které oslovila TV Nova.

"Vážení přátelé, klíčem ke zvládnutí této situace je ohleduplnost, ohleduplnost vůči sobě, svému zdraví i druhým," má jasno psychiatr a odborník na závislosti Karel Nešpor.

 

"My jako herci točíme opravdu v těch nejpřísnějších podmínkách a jsme velmi často testováni a taky se může stát, že ne každému ten test dopadne dobře," přibližuje vlastní zkušenost Dana Morávková.

 

 

"Ty restrikce trvají už tak dlouho a nevíme si s tím rady. Musí se všechno dělat s logikou a já si myslím, že vláda tu logiku nějak postrádá," zamýšlí se fotbalista Ladislav Vízek.

 

"Já bych na diváky chtěl apelovat, aby se pokusili možná ještě naposledy přemoci nějaký svůj odpor vůči politikům, vládě. K tomu, jak jsou naštvaní a aby se pokusili spolupracovat," prosí imunolog Václav Hořejší.

 

"Dodržovat pravidla, nic jiného nás z toho nedostane, pokud se teda nebudeme bavit o očkování," zmiňuje herec Martin Stránský.

 

 

"Já nepatřím k odpůrcům roušek ani ke zpochybňovačům pandemie, která tady asi je, ale potřeboval bych mít větší důvěru ve vládce a v lidi, kteří ty restrikce přijímají. Potřeboval bych, aby i oni ty příkazy dodržovali," svěřil se herec a ředitel divadla Jan Hrušínský.

 

"Nezoufejme z věcí, které změnit nemůžeme, ale naopak napněme ruce k věcem, které změnit můžeme. Nejenom pro sebe, ale i pro svoje okolí," nabádá rektorka brněnské Mendelovy univerzity Danuše Nerudová.

 

"Já to beru jenom pocitově, nyl bych samozřejmě rád, aby alespoň děti chodily do školy. Myslím, že ta situace není dobrá, jsem velmi opatrný, jsem taky v rizikové skupině a bojím se toho," přiznal frontman Olympiku Petr Janda.

 

"Nám se tady povedlo v tom celosvětovém měřítku dosáhnout toho smutného primátu v omezení vzdělávacího systému a současně máme nejvyšší počet poměrně nakažených," trápí zpěváka Janka Ledeckého.

 

 

"Ta opatrnost, neboli rozvážnost, patří ke čtyřem základním cnostem, na druhé straně je třeba říci, že by nemělo docházet k takovému úzkostlivému dodržování všech předpisů," vysílá rozdílné signály kardinál Dominik Duka.

 

"Víte, ta pravidla jsou proto, abychom se tohohle strašného břemene zbavili co nejdřív. Tím, že jsem si sám prodělal covid, moje žena taky, tak jsem si teprve uvědomil, že to není chřipečka, ale něco, s čím neumíme zacházet. Já se obávám jedné jediné věci - proč jsme tak rozdělení? ptá se herec Petr Štěpánek.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez, Karolína Pavlínová TN.cz