Šéf silničářů

ŘSD má nového ředitele! Mátl podle Kremlíka zrychlí výstavbu dálnic

Radek Mátl je novým ředitelem ŘSD
Zdroj: facebook, Vladimír Kremlík
Kremlík jmenoval Mátla ředitelem ŘSD
Eva Pavelková
Eva Pavelková
Aktualizováno 16:35
1.10. 2019 16:30
Téma:

Ředitelství silnic a dálnic nově povede Radek Mátl, který byl od července pověřen jeho řízením. Ministr dopravy Vladimír Kremlík ho v úterý jmenoval do funkce generálního ředitele.

Radek Mátl působil v čele Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) od konce července, kdy ho tím pověřil ministr dopravy. Na ŘSD pracuje od roku 2004, postupně vedl oddělení technické podpory, odboru realizace staveb a úsek výstavby.

 

Kremlík si od Mátla slibuje zefektivnění práce ŘSD a zrychlení některých procesů, například výstavby dálnic. Měl by také dokončit modernizaci D1 v roce 2021. Práci s Mátlem si prý Kremlík za uplynulé dva měsíce dostatečně vyzkoušel a věří, že jim bude dobře spolupracovat i nadále.

 

"Poznal jsem, že se perfektně vyzná v přípravě i stavbě silnic a dálnic, každý projekt detailně zná. (...) Jsem přesvědčen, že je člověkem, který dokáže zkracovat doby výstavby i harmonogramy oprav, nalezne a prosadí řešení u blokovaných staveb a při realizaci pohlídá peníze i stavební firmy," uvedl Kremlík.

 

 

V čele Ředitelství silnic a dálnic se za poslední rok vystřídali už tři muži. V květnu ministr dopravy odvolal dosavadního šéfa Jana Kroupu, prý na základě vzájemné dohody. Nahradil ho Pavol Kováčik, který se ale na tomto postu příliš neohřál.

 

 

Kremlík ho odvolal na konci července, oficiálním důvodem byly Kováčikovy zdravotní problémy. Podle tiskové zprávy Kováčik o zbavení funkce sám požádal, ten ale tvrdí, že za odvoláním byly stupňující se spory s ministrem.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz