neviděl je

Senior přehlédl kluky na přechodu v Krnově, srazil je v plné rychlosti

V Plzni na přechodu auto srazilo dva cizince - 1
Zdroj: Krimi Plzeň
ilustrační foto
Téma:

Starší muž v osobním autě přehlédl na přechodu v Krnově dva malé chlapce a v plné rychlosti bez použití brzdy je srazil. Jen obrovským štěstím oba chlapci vyvázli s lehkým zraněním.

Nehoda se stala ve čtvrtek před osmou hodinou ráno na ulici Říční okruh v Krnově. 74letý muž v Hyundai Atos přehlédl na vyznačeném přechodu dva chlapce ve věku kolem 12 let.

 

"Nárazem děti přepadly přes kapotu a čelní sklo automobilu na vozovku. Při tomto jim bylo způsobeno zranění lehčích charakterů s nutností lékařského vyšetření a ošetření v krnovské nemocnici,“ popsal nehodu mluvčí policie René Černohorský.

 

 

Řidič při následné dechové zkoušce nenadýchal žádný alkohol. Šetření na místě prokázalo, že řidič opravdu chlapce na přechodu přehlédl, a proto ani před střetem nijak nebrzdil.

 

"Tuto skutečnost potvrdil i přímý svědek události, který uvedl, že viděl, jak se vozidlo značky Hyundai blíží k přechodu pro chodce, viděl i chlapce stát u přechodu, kdy tito začali přecházet přechod pro chodce v době, kdy byl automobil ještě daleko,“ dodal mluvčí policie Černohorský. Vše nadále prověřuje policie. Škoda na majetku byla vyčíslena na 20 tisíc korun.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

hru TN.cz