konec školy?

Škola začne až v září, připustil ministr Vojtěch! Šéf školství Plaga mlčí

Štěpán Hrubý
Štěpán Hrubý
21.3. 2020 9:25
Téma:

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch připustil, že škola možná opět začne až v září. Koronavirus tak možná zasadí českému školství velkou ránu. Není jasné, co bude s letošními maturitami.

"Troufám si tvrdit, že se bavíme o dvou až třech měsících, kdy se budeme vypořádávat s touto epidemií. A to je někde na přelomu května, června. Takže pak se budeme muset dohodnout s panem ministrem, jak k tomu přistoupit. Je možné, že škola začne až v září,“ připustil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v rozhovoru pro DVTV.

 

TV Nova požádala o vyjádření také ministra školství Roberta Plagu, ten bude prý situaci komentovat až na plánované tiskové konferenci.

 

Nápor pro rodiče, kteří se musí starat doma o děti, a nesmí s nimi vycházet na hřiště a do heren, tak pravděpodobně bude ještě nějakou dobu trvat. Také pro studenty představuje tento odklad mnoho komplikací. Jak se bude řešit neukončený školní rok? Začne se v září novým školním rokem, nebo bude "nějak" pokračovat tento? Co letošní maturity? Ministra školství Roberta Plagu čeká mnoho problémů, které bude muset vyřešit.

 

 

Adam Vojtěch v rozhovoru naznačil, že ministr školství už se na situaci připravuje. "Nějaké řešení, odložení těch maturitních zkoušek, které je dáno zákonem v případě státních maturit, vím, že pan ministr se chystá brzy předložit,“ uvedl ministr zdravotnictví k tématu školství.

 

Novým opatřením, které už ministerstvo zavedlo je zápis prvňáčků na dálku. Zápisy proběhnou v souladu s právními předpisy, ale s upuštěním od některých tradičních postupů. Uskuteční se v termínu dle školského zákona, tedy v termínech od 1. dubna 2020 do 30. dubna 2020.


 

Policie rozdala první pokuty za vycházení bez roušky: 

TN.cz