vakcína proti koronaviru

Slovák (†79) zemřel po očkování proti covidu-19! Byl dlouhodobě nemocný

Lucie Staničková
Lucie Staničková
Aktualizováno 19:00
26.1. 2021 16:06
Téma:

Po očkování vakcínou proti koronaviru zemřel na Slovensku pacient. Podle pitvy byla však hlavní příčinou úmrtí řada chronických onemocnění, se kterými se dotyčný muž potýkal.

Na Slovensku zemřel po očkování proti covidu-19 devětasedmdesátiletý muž. Právě vakcinace podle portálu tvnoviny.sk přispěla k výraznému zhoršení jeho zdravotního stavu. Dotyčný se totiž potýkal s mírnými nežádoucími účinky očkovací látky, kterými byla horečka a slabost.


"Pitva určila jako hlavní příčinu úmrtí řadu chronických onemocnění, se kterými zesnulý bojoval,“ píše web tvnoviny.sk.

 


Informaci o úmrtí potvrdila mluvčí slovenského Státního ústavu pro kontrolu léčiv Magdaléna Juremíková. Podobné případy evidují také v dalších zemích. V Norsku zemřelo po očkování 33 lidí. Podle šéfa tamní lékové agentury však neexistují důkazy o tom, že by úmrtí přímo souviselo s vakcínou. Více se dozvíte v tomto článku.


Také v Kalifornii vyšetřují úřady i policisté příčinu smrti jednoho pacienta, který zemřel jen několik hodin po očkování. Další informace naleznete zde.

 

Podle mluvčí Juremíkové je nutné očkování starších lidí s chronickými potížemi posuzovat individuálně. 

 

Celkem slovenský Státní ústav pro kontrolu léčiv zaznamenal 353 hlášení na podezření z vedlejších účinků vakcíny. 24 hlášení bylo vyhodnoceno jako vážné případy.

 

 

Na Slovensku se zatím neočkuje vakcínou od firmy Moderna, takže všechny vedlejší účinky byly po vakcíně od firem Pfizer a BioNTech. 

 

Zatímco většina zemí očkuje seniory, některé volí jinou strategii. Více se dozvíte v následující reportáži:

 

mb TN.cz