VIDEO Linka z Bratislavy

Slovák na palubě letadla hrozil bombou, lidé se loučili s rodinami!

Ilustrační foto
Téma:

Obrovské drama zažili cestující na palubě letadla z Bratislavy do Londýna. Krátce před přistáním začal jeden z pasažérů vyhrožovat, že má bombu a vyhodí celé letadlo do vzduchu. Lidé se báli o život, dokonce volali rodině, aby se rozloučili. Muže odvedla protiteroristická jednotka.

Letadlo odstartovalo z bratislavského letiště ve čtvrtek v 18:00. Třicet minut před plánovaným přistáním na londýnském letišti Stansted se ale jeden z pasažérů zvedl a začal křičet, že má u sebe výbušniny. Informoval o tom slovenský portál dalito.sk.

 

"Tvrdil, že má v počítači bombu a že letadlo vyhodí do vzduchu. Bylo to strašné. Už na letišti nám přišel zvláštní, takový podivín. A při nástupu do letadla se choval agresivně," popsal redakci jeden z cestujících, který si nepřál být jmenován.

 

Posádka letadla zavolala policii, po přistání se ale údajně několik hodin nic nedělo. "Stáli jsme na přistávací dráze a z oken sledovali přípravy britské protiteroristické jednotky. Kotrolou nejdřív prošly všechna zavazadla, až poté vešla jednotka na palubu," doplnil zdroj.

 

 

Policisté kromě muže, který bombou hrozil, odvedli i jednoho spolucestujícícho. "Tvrdil totiž, že výbušninu vlastně nemá on, ale muž sedící vedle něj. Pokud vím, mladého Slováka už propustili. Bylo to strašné, všichni jsme volali domů a loučili se s rodinami," uzavřel muž z Bratislavy. Incident potvrdily i aerolinky Ryanair.

 

Podle informací portálu byl i druhý zadržený muž ze Slovenska. "Britská policie potvrdila, že ve čtvrtek ve 21:05 byl na letišti Stansted zatčen slovenský občan z důvodu ohrožování bezpečnosti - vyhrožování bombovým útokem. Momentálně je ve vazbě. O konzulární pomoc nepožádal," uvedl pro portál mluvčí slovenského ministerstva zahraničí Igor Skoček.

 

Podívejte se na video, jak muže odvádí protiteroristická jednotka:

epa TN.cz