Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Neúspěšné pátrání

Smutné výročí: Míša zmizela už před dvěma měsíci, policie tápe

Policie stále pátrá po zmizelé třináctileté Míše Muzikářové, která je nezvěstná už dva měsíce. Momentálně prohledává areál bývalé vojenské základny na severu Plzeňska, ke kterému měl dnes již mrtvý, hlavní podezřelý Otakar S. pravděpodobně zvláštní vztah. Zatím ale ani tam policisté, psovodi nebo potápěči žádné nové stopy po dívce neobjevili.

Rovnou tři speciálně vycvičené psy přivezl tentokrát pátrací tým k opuštěnému areálu bývalé vojenské základny u Hadačky na Plzeňsku. S jejich pomocí kriminalisté hledají stopy po Míše Muzikářové.


Policie už několik týdnů postupně prohledává areál s bývalým vojenským raketovým silem. Komplex je už přes dvacet let opuštěný a za tu dobu zchátral natolik, že se některé budovy rozpadly. Jiné drží pohromadě jen silou vůle. Vodní plochy v okolí prohledávali potápěči.


V celém areálu je okolo desítky budov, které museli vyšetřovatelé důkladně projít. Některé jsou v tak zdevastovaném stavu, že jsou i částečně zatopené.Ze záběrů z dronu je jasně vidět, na jak odlehlém místě se areál nachází. Podle místních se tam lidé často zbavují odpadu. Přezdívají mu bermudský trojúhelník.


Vyšetřovatelé areál prohledávají především kvůli tomu, že se tam hlavní podezřelý, bývalý přítel Míšiny matky, pokusil o první sebevraždu. Otakara S. nakonec našli dva týdny po dívčině zmizení oběšeného v jeho bytě. Do areálu bývalé raketové základny na Plzeňsku prý také jezdil hrát paintball.

pez, Martin Kočárek TN.cz