Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

video bouřky v Řecku

Šokující záběry: V tomto karavanu v Řecku zemřeli dva Češi!

Z karavanu, ve kterém zemřeli při silných bouřkách v Řecku dva Češi, nezbylo téměř nic. Ukazují to záběry řeckých médií, která natočila místo nehody ve městě Sozopoli na poloostrově Chalkidiki. S mrtvými Čechy měli cestovat další dva příbuzní, kteří při bouři utrpěli zranění.

Řecko se vzpamatovává z tragické noci, během které bouřky na poloostrově Chalkidiki zabily nejméně šest lidí a zranily přes sto dalších. Mezi oběťmi byli dva čeští senioři, kteří se v době bouře nacházeli uvnitř karavanu. Silný vítr jejich vůz převrátil. Dovolenou si užívali ve městě Sozopoli.

 

Portál thestival.gr zveřejnil fotografie z místa tragédie, na kterých je vidět, jakou sílu bouřka měla. Karavan je úplně zničený a po pláži jsou rozházené další věci. Podle portálu ant1news.gr pobýval v karavanu se seniory ještě jejich syn a osmnáctiletý vnuk, kteří v osudnou chvíli byli naštěstí mimo vůz.

 

Zničený karavan, ve kterém cestovali dva senioři se svou rodinou:

 

 

Chalkidiki vyhlásilo mimořádný stav. Hasiči vyjížděli ke stovkám případů a v terénu jich je stále skoro 150. Na silnicích a v ulicích jsou popadané stromy, lidé mají poničené domy a zatopené sklepy, pláže jsou zdevastované.

 

 

Mezi dalšími oběťmi jsou devětatřicetiletý Rus a jeho syn, čtyřiapadesátiletý Rumun a osmileté dítě, na které spadl přístřešek v restauraci. Od šesté hodiny večerní pátrá pobřežní stráž po rybáři, který se vydal na moře na dřevěné lodi. Od té doby o sobě nedal vědět.

 

Na radnici v Moudanii se konala mimořádná schůze, které se zúčastnil i ministr pro civilní ochranu Michalis Chrysohoidis. "V příštích hodinách a dnech budeme pracovat na tom, abychom opět obnovili život v této oblasti," uvedl ministr.

 

 

Vyjádřil také soustrast rodinám obětí. "Jsme zde proto, abychom řekli, že všichni jsme v tom na Chalkidiki společně a truchlíme po nevinných obětech," dodal Chrysochoidis.

 

GALERIE: V karavanu v Řecku po bouři zemřeli dva Češi

1
/
8
Zdroj: Profimedia
V karavanu v Řecku zemřeli dva Češi! - 4

reg TN.cz