Měření rychlosti

Soud poslal do vazby starostu Varnsdorfu. Kvůli zakázce na radary

Martin Kočárek
Martin Kočárek
13.12. 2019 17:19
Téma:

Okresní soud v Děčíně poslal v pátek do vazby starostu Varnsdorfu Stanislava Horáčka, který je obviněn ze zneužití pravomoci úřední osoby v kauze pronájmu radarů měřících ve městě rychlost. Radary pro město spravuje soukromá firma, podle vyšetřovatelů je to ale v rozporu se zákonem.

Starosta Varnsdorfu skončil v poutech ve středu ráno. Policie ho zadržela ve chvíli, kdy se chystal do práce. Ještě ve středu odpoledne ho vyšetřovatelé obvinili ze zneužití pravomoci úřední osoby a v pátek odpoledne soud Horáčka poslal do vyšetřovací vazby. Prý kvůli tomu, aby nemohl ovlivňovat svědky.

 

"Jedná se o závažnou trestnou činnost v souvislosti s veřejnou zakázkou a v souvislosti s korupčním jednáním," upřesnil státní zástupce Jan Veselý.

 

Starosta může ve vazbě zůstat tři měsíce, pak musí vyšetřovatelé žádat o její prodloužení. Státní zástupce ale proti aktuálnímu rozhodnutí podal stížnost, starosta se už podle něj ovlivňování svědků dopustil předtím, než ho zadržela policie.

 


Pokud by soud jeho stížnosti vyhověl, mohl by starosta ve vazbě zůstat až jeden rok. Dalším obviněným v kauze je podnikatel, který pro město radary spravuje a inkasuje až tři miliony měsíčně. Soud rozhodl, že bude stíhán na svobodě.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez TN.cz