Tragická nehoda

Soud potvrdil trest pro sexuologa Weisse. Při nehodě zemřeli 2 lidé

Téma:

Táborský odvolací soud potvrdil rozsudek za tragickou dopravní nehodu pro známého českého sexuologa Petra Weisse. Stala se před dvěma lety a zemřeli při ní dva lidé.

Podmíněný trest na dva roky a šest měsíců s tříletým odkladem a zákazem řízení na dvě léta. Tak zní verdikt krajského soudu v Táboře, který potvrdil srpnový rozsudek pelhřimovského okresního soudu.

 

Weissův obhájce přitom navrhoval zmírnění trestu nebo úplné zproštění viny. Podle něho nedošlo ke spáchání trestného činu. "My jsme chtěli zásadně, aby tam nebyl zákaz řízení. Přijde nám to nepřiměřeně přísné," řekl Weissův obhájce Josef Vostrejš.

 

S tím, že by sexuologovi Petrovi Weissovi nemělo být zakázáno řízení po dvou letech od nehody souhlasila i obhájkyně poškozené rodiny. Naopak státní zástupkyně navrhovala přísnější trest.

 

 

Nehoda se stala v září roku 2016 na Pelhřimovsku. Petr Weiss jel tehdy se svým jaguárem na chatu po silnici třetí třídy. V mírné zatáčce ale najel podle vyšetřovatelů na nezpevněnou krajnici, prudce stočil volant, přejel do protisměru a tam se čelně srazil s protijedoucím osobním autem.

 

Pětapadesátiletý řidič Fordu zemřel na místě, jeho 25letá dcera, která seděla na zadním sedadle nepřipoutaná podlehla těžkým zraněním v nemocnici. Nehodu přežila pouze její 49letá matka, která se těžce zranila.

Vladimír Hoť/mj TN.cz