Silná bouře

Spojené státy zasáhla tornáda. Dvě děti zemřely před zraky rodičů

Téma:

Na jihu Spojených států v sobotu večer udeřily silné bouře. Ty byly na mnoha místech doprovázeny tornády. Živel si vyžádal už nejméně čtyři oběti, včetně dětí. Dvě zemřely poté, co na auto ve východním Texasu spadl strom.

Prudký déšť a vítr, který má rychlost před 200 kilometrů v hodině ohrožuje 80 milionů lidí. Desítky tisíc domácností zůstává bez elektřiny. Živel zasáhl v sobotu státy Texas, Louisiana, Arkansas a Mississippi

 

Bouři doprovází na některých místech také tornáda. Například ve městě Franklin v Texasu převrátilo několik obytných vozů, strhávalo střechy z domů a lámalo stromy. Jižní část města dopadla nejhůře.

 

"Je úplně zničená, vypadá to, jako by tam spadla bomba," popsal televizi CBS ředitel místní policie Terry Thibodeaux. "Domy jsou otočené, nektěré jsou mimo své základy," dodal.

 

 

Na východě státu ve městě Lufkin pak spadlá větev zabila dvě děti ve věku osmi a tří let. Ta se zřítila na zadní sedadla auta, když v něm seděly. Rodičům na předních sedadlech se nic nestalo.

 

V Texasu přišla o život také žena. Třináctiletý chlapec se utopil v řece ve státě Louisiana. Studenti Mississippské státní univerzity se museli před tornádem schovat do sklepů školy. Nikomu se naštěstí nic nestalo, poškozena nebyla ani žádná z budov.

pan TN.cz