Velká Británie

Stav britského premiéra se zhoršil. Skončil na JIP

Michaela Trochová
Michaela Trochová
Publikováno 6. 4. 2020
Téma:

Britský premiér Boris Johnson je v nemocnici kvůli nákaze koronavirem již od neděle. Ač v pondělí britskou veřejnost ujišťoval, že je jeho stav dobrý, a dokonce navzdory onemocnění nadále pracuje, během dne se jeho stav zhoršil a musel dokonce být převezen na Jednotku intenzivní péče.

Předsedu vlády zastupuje v době jeho nepřítomnosti ministr zahraničí Dominic Rabb. Premiér musel být v neděli hospitalizován pro přetrvávající příznaky onemocnění Covid-19 v londýnské St Thomas' Hospital.

 

Jak informovala BBC, v průběhu pondělního odpoledne se jeho stav zhoršil a lékařský tým mu doporučil přesunout se na Jednotku intenzivní péče. Zde mu může být zajištěna mimořádná péče. Mluvčí Downing Street vyjádřil všem pracovníkům nemocnice velké díky za jejich tvrdou a obětavou práci.
 

 

Nákaza Covid-19 se potvrdila i u jeho těhotné snoubenky.

 

Podporu britskému politikovi vyjádřil prostřednictvím svého tiskového mluvčího i český prezident Miloš Zeman.

 

 

Velká Británie šla zpočátku cestou mírných opatření a spíše doporučení, přitvrzovat se v zemi začalo až později - a zřejmě příliš pozdě. Mezitím se ale nakazilo 51 608 lidí, zemřelo 5 373 lidí. Jen za posledních 24 hodin v zemi přibylo 3 802 nakažených, nemoci podlehlo 439 dalších pacientů. Británie je v Evropě pátou zemí s nejvyšším počtem nazažených.

TN.cz