útěk z karantény

Stovky Britů v noci utekly z karantény. Rozprchly se po Evropě?

Lukáš Richtár
Lukáš Richtár
Aktualizováno 12:30
28.12. 2020 12:28
Téma:

Stovky britských turistů v noci utekly z lyžařského střediska ve švýcarských Alpách, přestože jim bylo řečeno, že mají zůstat v karanténě. Ta jim byla nařízena kvůli novému typu koronaviru, který se objevil v průběhu prosince ve Velké Británii.

Zhruba čtyři stovky Britů se ocitly v karanténě ve středisku Verbier potom, co švýcarská vláda zavedla 10tidenní karanténu pro každého, kdo od 14. prosince přicestoval z Velké Británie do Švýcarska. Dvě stovky Britů se rozhodly nerespektovat nařízenou izolaci a odcestovat během noci pryč ze země. 

 

"Mnoho z nich zůstalo v karanténě jeden den, než pod rouškou noci odcestovali," řekl mluvčí místní samosprávy Jean-Marc Sandoz. Dodal také, že není vůbec jasné, kam se mnozí z nich vydali, protože mezi Švýcarskem a Velkou Británii nebyly žádné lety. O některých je naopak známo, že cestovali přes hranice do Francie.

 

 

Hoteliéři zjistili, že jejich hosté porušili omezení poté, co nikdo neodpovídal na volání do jejich pokojů a jídlo, které jim nosil personál před dveře pokojů, zůstalo nedotčené. Ve Verbier nebyly dosud potvrzeny žádné případy nového typu koronaviru. Byly však už objeveny jinde ve Švýcarsku.

TN.cz