katalánští separatisté

Stovky zraněných a zatčených lidí! Protesty v Barceloně trvají už týden

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Aktualizováno 7:39
21.10. 2019 7:25
Téma:

Davy protestujících vyšly do ulic španělské Barcelony i v neděli. Katalánsko má za sebou už sedmý den protestů po vyhlášení rozsudku nad devítkou vůdců katalánských separatistů. Týden protestů si vyžádal stovky raněných.

Sedmý den v řadě trvají protesty v hlavním městě Katalánska Barceloně. Směrem ke španělským vládním budovám létaly pytle s odpadky, demonstrace trvala až do noci. Informaci přinesla agentura AP.


Zatímco někteří protestují v klidu, jiní se uchylují k provokacím. Někteří se například snažili navršené pytle s odpadky zapálit, další zamířili k policejnímu velitelství, kde se v minulých dnech odehrály nejvážnější srážky s policií.

 


"Zneužívají situaci, stejně tak jako využívají fotbalových zápasů nebo událostí jako záminku k násilnostem," kritizoval provokatéry jeden z demonstrantů Josep San Feliu. Podle něj mají šanci na úspěch jen nenásilná hnutí.


Od pondělí do neděle se při demonstracích zranilo na 500 protestujících a policistů. V nemocnici zůstává 18 lidí, stav nejméně jednoho člověka je velmi vážný. Policie zadržela na 150 lidí.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz