STŘELBA ve Vysokém Mýtě

Strážník Koblížek to hraje na sebeobranu, hrozí mu ale doživotí

Téma:

Policie obvinila Pavla Koblížka z pokusu o dvojnásobnou vraždu. Podle ní včera ve Vysokém Mýtě zastřelil jednoho muže a dalšího zranil. Hrozí mu až výjmečný trest. Je velmi pravděpodobné, že Koblížka čeká pobyt ve vazbě, o ní by se s největší pravděpodobností mělo rozhodovat zítra.

Pardubická policie v pondělí obvinila dvaačtyřicetiletého strážníka městské policie. Podle kriminalistů ve Vysokém Mýtě na Orlickoústecku zastřelil jednoho muže, dalšího vážně zranil. Obviněnému muži hrozí 15 až 20 let vězení nebo trest výjimečný, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Jitka Vavřinová.

 

Celá tragédie se odehrála v noci na neděli před diskotékou ve Vysokém Mýtě. Podle svědků se opilý dvaačtyřicetiletý strážník Pavel Koblížek ještě s jedním kamarádem dožadoval vstupu dovnitř bez zaplacení. Když je ochranka nechtěla pustit, vytáhl svůj odznak a řekl, že to je policejní akce, ať ho pustí. Ani poté ho dovnitř nepustili, tak jeho kumpán nastříkal dovnitř pepřový sprej.

 

Majitel klubu, jeden ze tří bratrů, zavolal policii. Když to Koblížek se svým parťákem zjistil, dal se na útěk. Oba bratři ho začali pronásledovat. Po několika vteřinách se ozvala střelba...

 

 

Jednadvacetiletý Radek byl na místě mrtvý! O čtyři roky starší Lukáš byl zasažen do břicha a jeho stav je kritický. V nemocnici ho operovali, nahradili mu střelou zničenou tepnu. Během neděle ho sice lékaři probudili z umělého spánku. Lukáš ale stále nemá vyhráno. Podle lékařů bude rozhodujících následujících pět dní.

 

 

Líčení toho, jak se událost odehrála, se liší. Lidé blízcí strážníkovi Koblížkovi hovoří o sebeobraně strážníka před vyhazovači. Lidé blízcí klubu ale mají jasno o tom, že opilý strážník střílel úmyslně a na životě ohrožován rozhodně nebyl. Policie proto hledá další svědky tragédie. 
 

"Beze slova na nás namířil zbraň, já jsem se schoval za auto, oba bratři ho začali pronásledovat. Pak jsem jen slyšel výstřely,“ uvedl pro iDnes.cz jeden ze svědků události a potvrdil, že strážník i jeho bratr (druhý útočník) byli silně opilí.


PSALI JSME:

SMUTNÝ VZKAZ DO NEBE: Bráchu jí zastřelil strážník před klubem

Přestřelka v Mýtě: Strážník zastřelil muže, druhý je zraněný

Solaříková z Ulice byla znásilněna! Herečka vyzývá k sebeobraně

TN.cz / vem