Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Střepiny: 8. 10. 2017

Zdroj: TV Nova

Útok šíleného střelce na koncertu v Las Vegas. Jak velké je dnes riziko hromadných akcí a jak se na nich chovat? Katalánci a další separatisté starého kontinentu. Jak by se změnila mapa Evropy, kdyby si splnili sny o nezávislosti? A posívejte se také na další díl našeho předvolebního putování. Tentokrát s otázkou - "jak se žije na Moravě?

Náš štáb tentokrát mimo jiné vyrazil i na Moravu, aby ve druhém dílu předvolebního speciálu zjistil, jak se tam lidem žije. Co si o péči státu právě tam myslí třeba zootechnik, dětská lékařka nebo trenér karate?

 

 

A kromě toho jsme se vrátili k tragédii v Las Vegas, kde rukou jediného šíleného střelce zemřelo na šest desítek lidí. Stalo se to na koncertu pod širým nebem, na takovém, jaký navštívil nejspíš alespoň jednou v životě každý z nás. Je na místě se takových akcí bát? Naše reportérka se ptá na rady, které můžou zachránit život.

 

 

V Evropě hrozí konflikt, který by snadno mohl přerůst v masivní násilí. A bublá v místě, které si řada z nás spojuje spíš s turistickým rájem, v Barceloně. Po referendu otřásají katalánskou metropolí demonstrace požadující nezávislost na Španělsku, ale vláda v Madridu o tom nechce ani slyšet. Taková situace ale není na starém kontinentu úplně nová a ojedinělá. Separatistů, kteří touží po vlastním státu, totiž v Evropě vždycky bylo dost. A pokud by se všechny jejich sny vyplnily, mohla by mapa Evropy vypadat úplně jinak.

 

Jaromír Jágr v dresu Calgary Flames. Nejzkušenější, nejstarší, nejslavnější. I o něm se dozvíte ve Střepinách.

 

TN.cz/vem