Násilí v USA

Útok na Kapitol má šestou oběť, zasahující policista si vzal život

Vlajka na Kapitolu je spuštěná na půl žerdi už od úmrtí prvního z policistů
Zdroj: Profimedia
Vlajka na Kapitolu je spuštěná na půl žerdi už od úmrtí prvního z policistů
michora
Zdeněk Michora
Aktualizováno 10:11
11.1. 2021 3:01
Téma:

Policejní důstojník zasahující minulý týden při útoku rozběsněného davu na budovu Kapitolu, spáchal sebevraždu. Americká média ho označila za šestou oběť násilí vyvolaného příznivci odstupujícího prezidenta Trumpa.

Tragické úmrtí zkušeného 51letého policisty Howarda Liebengooda potvrdilo vedení policejní ochrany Kapitolu i policejní odbory. O tom, že spáchal sebevraždu, v neděli informoval deník The Washington Post.

 

Podle prohlášení kolegů dává každý policista chránící Kapitol přednost bezpečnosti ostatních před svou vlastní a důstojník Liebengood byl příkladem nezištné služby.

 

Média ho označila za šestou oběť útoku na Kapitol. Kolega policista Brian D Sicknick podlehl svým těžkým zraněním v nemocnici, Ashli Babbittovou policie zastřelila a tři výtržníci zemřeli kvůli zdravotním potížím.

 

 

Dosluhující americký prezident Donald Trump podle CNN v neděli nařídil, aby na počest dvou zemřelých policistů byla státní vlajka na Bílém domě i na všech veřejných či armádních budovách po tři dny svěšena na půl žerdi. Na Kapitolu už tak visela po smrti prvního z nich.

 

Americká FBI pokračuje v zatýkání radikálů, kteří vtrhli do Kapitolu:

 

TN.cz