Dezinfekce Darkova

V Dole Darkov začala plošná dezinfekce. Probíhá druhá vlna testů

Lucie Cochlarová
Lucie Cochlarová
Publikováno 2. 6. 2020
Téma:

Hasiči začali s plošnou dezinfekcí na Dole Darkov, která bude trvat do středy. Zároveň v úterý začala druhá vlna testování zaměstnanců. V souvislosti s nákazou tam bylo zatím pozitivně testováno 356 lidí. Je mezi nimi 236 zaměstnanců dolu a 114 jejich příbuzných. Zbylých 6 nakažených je z jiných firem.

Větší bezpečí zaměstnanců na Dole Darkov, to je hlavní cíl třídenního maratonu dezinfekce. Dvě desítky hasičů budou čistit šatny, koupelny, chodby i kanceláře.

 

"Je to náročnější organizačně, budova se musí vyklidit, utěsnit, pak probíhá samotný zásah, následuje odvětrání a opět se místo zpřístupní pro lidi," řekl ředitel provozu OKD David Hájek.

 

 

Už od pondělí profesionální hasiči desinfekci provádí v oblecích, rukavicích a speciálních maskách pomocí šesti generátorů horkého dezinfekčního aerosolu. Doprovázejí je stejně odění tři báňští záchranáři.

 

"Zhruba po 40 minutách je potřeba generátor opět naplnit pečlivě testovaným a osvědčeným desinfekčním prostředkem Virkon S a benzínem," popsal mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

 

 

Tito hasiči už podobným způsobem dekontaminovali například části nemocnice v Chebu nebo Městskou nemocnici Ostrava. V úterý navíc začaly další testy na Covid-19. Těmi znovu projdou zaměstnanci, kteří měli při posledním testování negativní výsledek.

TN.cz