výzkum nákazy

Vědci prozradili datum, kdy virus zmutoval. A svoji podobu mění dál

Zdravotní kontrola cestujících na letišti
Zdroj: Profimedia
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Publikováno 3. 3. 2020
Téma:

Vědci provedli novou studii, ve které se zabývali novým typem koronaviru. Ten podle nich mutuje každým dnem a snaží se změnit tak, aby mohl přežívat ve svém hostiteli. Podle nich se také zrodil mezi 20. až 25. listopadem.

Na studii se podílela univerzita v Římě pod vedením Massima Ciccozziho, uvedla agentura ANSA. Vědci zkoumali vývoj koronaviru od počátku a šli po jeho stopách. Studovali hlavně chování viru v Číně, kde je situace stále nejhorší. 

 

Podle vědců se Covid-19 neustále mění stejně jako ostatní viry. Změnou prochází hlavně jeho podoba, díky které pak může žít ve svém hostiteli. Koronavirus se měl narodit mezi 20. až 25. listopadem u zvířat a poté se přesunul na člověka.

 

Postupná mutace způsobila pak následnou epidemii viru. Studie uvádí, že je virus schopnější například než SARS, ale není tak nebezpečný. 

 

 

Vědci na výzkumu dále pracují a budou nyní zkoumat působení viru v Itálii. "Doufáme, že všechny jeho posloupnosti v Itálii dokážeme pochopit... Je důležité pokračovat v jeho sledování dokud nezmizí, protože je velmi nakažlivý, i když méně smrtící než SARS," citovala agentura Ciccozziho. 

 

Podívejte se na reportáž o zasedání Bezpečnostní rady státu:

Související témata:
TN.cz