zlato a drahé kovy

Velká brazilská loupež, falešní policisté ujeli s kořistí za skoro miliardu!

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 26.7. 2019 10:42
Téma:

Při nájezdu na mezinárodní letiště v brazilském městě São Paulo se osmi ozbrojeným mužům podařilo ukrást přes 750 kilogramů zlata a drahých kovů. V rámci důmyslného plánu byli pachatelé převlečeni za policisty. Z místa následně ujeli ve falešných policejních autech, která byla nalezena asi 20 kilometrů od letiště. Muži jsou stále na útěku.

Ohromná loupež se odehrála na mezinárodním letišti ve městě São Paulo ve čtvrtek kolem půl třetí odpoledne tamního času. Skupina osmi zločinců přepadla letiště v policejních uniformách a ve falešných policejních autech.

 

Na celou akci jim stačilo pár minut. Lupiči přinutili zaměstnance, aby pomocí vysokozdvižného vozíku naložili zlato do aut. Pak se dali na útěk.

 

I přes to, že minimálně jeden z nich byl ozbrojen dlouhou střelnou zbraní, během loupeže nepadl ani jeden výstřel. Muži si podle agentury Reuters odnesli 750 kilogramů zlata a drahých kovů v hodně 40 milionů dolarů (kolem 920 milionů korun).

 

 

Policie následně nalezla opuštěná auta ve čtvrti Jardim Pantanal, což je zhruba 20 kilometrů od letiště. Pachatelé měli dál pokračovat v bílých dodávkách.

 

Zlato mělo putovat do New Yorku a Curychu, není ale jasné, komu přesně patřilo. Letiště Guarulhos je největší brazilské letiště, loupež provoz nijak neomezila. Pachatelé jsou stále na útěku.
 

TN.cz