Cesta na tábor

Strážníci nevěřili svým očím, z přívěsu pro koně vyskákalo 18 dětí!

Petr Brzek
Petr Brzek
Aktualizováno 7.8. 2019 21:12
Téma:

Osmnáct dětí v přívěsném boxu na koně převážel řidič v Pardubicích. Odhalila ho hlídka městské policie, která navíc zjistila, že auto má propadlou technickou. Strážníci něco podobného údajně ještě nikdy neviděli.

Hlídka řidiče zastavila na rušné silnici poblíž městské části Staré Čivice. Řidič otevřel box určený pro koně a začalo sčítání. Z jeho útrob vystupovaly další a další děti. Nejmladšímu bylo sedm let, nejstaršímu čtrnáct. Nakonec se strážník dopočítal osmnácti děti.

 

Zdá se, že 45letý řidič děti takto svážel na příměstský tábor. Rozhodně k tomu ale zvolil ten nejméně vhodný a hlavně nepovolený způsob. Tím to ale neskončilo. Přívěs muž táhnul autem, které tři roky nemělo podle policie platnou technickou kontrolu.

 

Řidič prý hlídce nepředložil ani všechny potřebné doklady, navíc souprava překračovala povolenou hmotnost pro jeho řidičské oprávnění.

 

 

Policie případ, který patrně nemá na českých silnicích za poslední léta obdoby, předala správnímu orgánu. Úředníci mohou muži udělit pokutu od 25 do 50 tisíc korun. Na dva roky může také přijít i o řidičák.

pan TN.cz