ZMĚNY V PROVOZU

Praha zkrátí provoz metra. Poslední spoj vyjede ve 22:00

Metro linka B
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
David Mimra
David Mimra
27.10. 2020 17:56
Téma:

Pražská hromadná doprava je připravená od 2. listopadu výrazně omezit provoz. Kvůli aktuálním opatření už je nyní zájem o cestování mnohem menší. V souvislosti se zákazem nočního vycházení přestane po 22. hodině jezdit metro. Nahradí ho noční autobusy.

Omezený provoz nebude jen v pražské městské hromadné dopravě, přidají se i další dopravci. Například České dráhy. Pokud bude prodloužen nouzový stav, bude nový provoz metra, autobusů, tramvají i vlaků platit už od příštího týdne.

 

"Denní provoz metra, tramvají a autobusů by byl ukončen postupně v období cca mezi 22:00 a 22:30 hodin. Současně s tím by vyjely dříve noční linky tramvají i autobusů. Prodloužily by se také intervaly na páteřních železničních tratích po 21. hodině," uvedli zástupci Pražské integrované dopravy (PID).

 

 

Nabídka spojů metra, tramvají a příměstských autobusů bude nadále držena vysoko nad aktuální poptávkou, která je nyní opět nižší o cca 70 procent oproti obvyklému stavu. Přesto dojde k mírnému prodloužení intervalů na těchto linkách cca do rozsahu prázdninového provozu, kdy obvykle cestuje o cca 25 procent cestujících méně.


Odjezdy posledních spojů metra z konečných od 2. listopadu 2020:


• Linka A: Depo Hostivař: 22:01 | Nemocnice Motol: 22:01


• Linka B: Zličín: 22:00 | Černý Most: 22:05


• Linka C: Letňany: 22:04 | Háje: 22:04


S úpravami musí počítat také cestující ve středních Čechách. "Po dohodě se Středočeským krajem bude od pondělí 2. listopadu 2020 nasazen na části příměstských autobusových linek PID prázdninový jízdní řád. Jedná se zpravidla o linky s krátkými intervaly a omezení se dotkne především přepravních špiček pracovních dnů. Na železnici bude u vybraných vlaků snížena kapacita například nasazením jedné jednotky CityElefant místo dvou," popsali zástupci Pražské integrované dopravy.

 

Nákazy se bojí zejména lidé, kteří ve špičce cestují MHD. Podívejte se na reportáž TV Nova:

Související témata:
TN.cz