poškozování jména

Žaloba na premiéra, Transparency International se bude bránit právně

Andrej Babiš na volebním sněmu hnutí ANO
Zdroj: ČTK
Téma:

Transparency International ČR (TI) podává na Andreje Babiše žalobu kvůli poškozování jména organizace. Premiér ji podle slov organizace označil například jako "zkorumpovanou Transparency". Babiš se ani po výzvě neomluvil, TI se tak bude bránit právní cestou.

Organizace Transparency International ČR poukazovala na údajný střet zájmů premiéra Babiše, upozornila na dokument ve slovenském Registru partnerů veřejného sektoru, který má střet dokazovat.

 

Andrej Babiš dle vyjádření TI na organizaci opakovaně útočí. "Útoky Andreje Babiše jsou cílenou snahou o poškozování našeho roky budovaného dobrého jména, prověřeného dlouhou řadou kauz napříč celým politickým spektrem a podpořeného nesčetným množstvím kvalitních expertních projektů, dat a analýz," říká David Ondráčka, ředitel TI.

 

"Česko je stále právním státem, a proto se budeme bránit veřejně a u soudu proti podobným praktikám oligarchů, kteří vidí okolní svět optikou – sluha, nebo nepřítel," dodává.

 

Organizace Babiše několikrát vyzvala, aby od útoku upustil, TI zaslala předžalobní výzvu, aby se český premiér za svá slova omluvil. To ale premiér během stanovené lhůty neudělal, organizace přistoupila k žalobě.

 

 

"Považuji za nezbytné, aby nezávislý soud připomenul Andreji Babišovi, že není přípustné bezdůvodně někoho urážet a osočovat," osvětluje podání žaloby Pavel Uhl, advokát a člen Správní rady TI.
 

klma TN.cz