Mateřinka na Břeclavsku

Zavřeli další školku! Nakazilo se jedno dítě, ostatní jsou v karanténě

Lucie Staničková
Lucie Staničková
4.8. 2020 10:44
Téma:

Další školka se uzavřela kvůli koronaviru. V mateřince v obci Jevišovka na Břeclavsku mělo jedno z dětí pozitivní test. V karanténě jsou dvě učitelky a desítka dětí. Školka je od pondělí uzavřená. Všichni nyní musí podstoupit testy na Covid-19.

"Mohu potvrdit, že jsme od pondělí přerušili provoz mateřské školy i jídelny. V minulém týdnu byl ve školce přítomný jeden člověk, který měl pozitivní testy,“ potvrdila ředitelka Mateřské školky Jevišovka Tereza Sedláková.


Podle starostky obce má být nakažené jedno z dětí. "Ředitelka školky nahlásila počty dětí a učitelek, se kterými bylo pozitivní dítko v kontaktu. Všichni nyní půjdou na testy,“ řekla TN.cz starostka obce Božena Bošiaková.

 


V mateřince nyní probíhá dezinfekce jednotlivých prostorů.  "Lidé, kteří byli v přímém kontaktu s nemocným, budou kontaktováni krajskou hygienickou stanicí a bude jim nařízena karanténa,“ dodala Sedláková.


Podle hygieny je však situace pod kontrolou. "O uzavření školky rozhodl okamžitě její zřizovatel. Jsou zde zavedená běžná opatření," popsala situaci Marcela Březinová z jihomoravské hygieny.


Naposledy se koronavirus objevil přibližně před měsícem ve školce v Jablonci nad Nisou. Tam mělo pozitivní test také jedno z dětí. Více se dozvíte v tomto článku na TN.cz.

 

Koronavirus se objevil také například v lesní mateřské škole v Kunštátu na Blanensku. Ta už od konce června znovu funguje.

 

Podívejte se na reportáž o uzavření mateřské školy v Blansku:

 

TN.cz