Jablonec nad Nisou

Kvůli koronaviru zavřeli další školku! V karanténě je dítě a sedm pracovníků

Školka
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Eva Pavelková
Eva Pavelková
2.7. 2020 9:26
Téma:

Koronavirus se objevil v další školce. Jedno nakažené dítě chodilo do mateřinky v Jablonci nad Nisou, která kvůli tomu musela zavřít. Předškoláci i pracovníci, kteří s ním přišli do kontaktu, musí na testy.

O pozitivním případu v Mateřské škole Arbesova v Jablonci nad Nisou informovala krajská hygienická stanice. Koronavirem se nakazilo dítě, podle odborníků od příbuzného, kterému nemoc Covid-19 potvrdili o den dříve.

 

"V MŠ jsme provedli epidemiologické šetření a vyhledali úzké kontakty a to jak mezi dětmi, tak personálem. Těmto osobám jsme nařídili karanténních opatření a naplánovali odběry na PCR vyšetření," uvedla ředitelka protiepidemického odboru Jana Prattingerová.

 

Kromě nakaženého dítěte je podle mluvčí města Jablonce nad Nisou Jany Fričové v domácí karanténě také sedm pracovníků mateřinky.

 

Školka zůstane kvůli nákaze na dva týdny uzavřená, provede se důkladná dezinfekce. "Pak nastává plánované uzavření školky na prázdniny, která se opět otevře dle plánu na poslední dva týdny v srpnu," sdělila Fričová.

 

 

Naposledy se koronavirus objevil v lesní mateřské škole v Kunštátu na Blanensku, která ale už od konce června znovu funguje. Už dříve měly pozitivní test dvě děti ze školky v pražském Suchdole a pedagog na Jižním městě. Nákaza se potvrdila také u dítěte z mateřské školy v Blansku a u dalšího v Brně.

 

Brněnská školka fungovala i přes nákazu. Podívejte se na reportáž TV Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz