Mateřinka na Blanensku

Koronavirus v další školce! Nakazilo se jedno dítě, ostatní jsou v karanténě

Lesní školka
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

V lesní školce Jelínek v Kunštátu na Blanensku se objevil koronavirus. Nakazilo se jedno z dětí a všichni, kdo s ním přišli do kontaktu, jsou v karanténě. Od středy je mateřská škola zavřená.

O výskytu koronaviru informovala Lesní mateřská škola (LMŠ) Jelínek ve středu pozdě večer. Že mělo jedno z dětí pozitivní test na onemocnění Covid-19, se vedení dozvědělo od hygienické stanice o den dříve.

 

"Od té chvíle postupujeme podle nařízení krajské hygienické stanice. LMŠ Jelínek v souladu s tímto nařízením přerušil provoz od 17. 6. do odvolání," sdělila školka na webových stránkách s tím, že i další kroky bude s hygieniky samozřejmě konzultovat.

 

Všichni, kdo se s nakaženým dítětem setkali, jsou v současnosti v karanténě, která by měla trvat do 26. června. Musí se také nechat otestovat, zatím měli všichni negativní výsledky. Nikdo z předškoláků ani dospělých prý dosud ani nejeví příznaky nemoci.

 

Podle portálu denik.cz, který na případ upozornil, zůstává v izolaci 15 lidí - 12 dětí a tři dospělí. Z preventivních důvodů se vedení rozhodlo uzavřít také Lesní klub Koloušek, který stejně jako školka sídlí v areálu Jelínkovy chaty.

 

 

"V případě dvou dětí z LMŠ Jelínek, které v Kunštátě současně navštěvují i státní mateřskou školu, není podle krajské hygienické stanice potřeba podnikat žádné mimořádné kroky," doplnila mateřinka.

 

Koronavirus se už dříve objevil v pražských mateřských školách. Pozitivní test měly dvě děti ze školky v Suchdole a pedagog mateřinky na Jižním městě. Nákaza se potvrdila také u dítěte z mateřské školy v Blansku a u dalšího v Brně.


Brněnská školka fungovala i přes nákazu jednoho z předškoláků dál. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz