Prevence

Zázvorem proti koronaviru. Český vědec radí, jak se chránit

Čaj se zázvorem a citronem
Zdroj: Profimedia
Jan Houška
Jan Houška
11.10. 2020 9:46
Téma:

Druhá vlna pandemie koronaviru zasáhla Českou republiku v plné síle. V sobotu přibylo 4635 případů nákazy koronavirem, jedná se o nejvyšší přírůstek za víkendový den. Mnoho lidí tak hledá způsob, jak se před virem bránit. Podle neurobiologa Omara Šerého je vhodnou prevencí zázvor.

"Prokázaný protivirový účinek má oddenek zázvoru. Lze doporučit preventivní užívání denně buď čerstvý nebo nakrájený a nastrouhaný, přelitý horkou vodou jako čaj nechat vyluhovat v přikryté nádobě. Popíjet během dne. Předpokládá se účinek proti koronavirům,“ napsal biolog Omar Šerý na twitteru.

 

Obecně je proti virovému onemocnění vhodné na imunitu užívat vitamin C. Užitečný také může být selen a zinek. Vhodnou ochranou je i nadále nošení roušky, která zabrání rozšíření virových kapének do okolí.

 

 

Profesor Šerý zároveň doporučuje užívat také hořčík, který pomáhá proti bolestem hlavy, jenž jsou jedním z příznaků onemocnění Covid-19.

 

 

"U pacientů infikovaných virem SARS-CoV-2 může docházet ke snížení hladiny hořčíku, což samo o sobě může vést k bolestem hlavy. Dospělým se běžně doporučuje doplnit hořčík v dávce do 350 mg denně. Nízká hladina hořčíku u vážných případů zhoršuje prognózu COVID-19,“ dodává Šerý.

 

Zájem o očkování proti chřipce kvůli koronaviru stoupl. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz