Schůze Sněmovny

Premiér připustil otevření lyžařských středisek ještě letos

Jednání Poslanecké sněmovny - Ilustrační foto
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia
Lukáš Richtár
Lukáš Richtár
Aktualizováno 19:36
3.12. 2020 8:35
Téma:

Po středečním projednávání státního rozpočtu na příští rok, ve čtvrtek čekali poslance interpelace. Po písemných interpelacích se poslanci vrátili k debatě o otrávení Bečvy. Vyjádřil se například ministr vnitra Jan Hamáček. Premiér Andrej Babiš (ANO) připustil otevření lyžařských středisek. Schůze Sněmovny bude pokračovat v pátek od 9:00.

Ve čtvrtek pokračuje 72. schůze Poslanecké sněmovny, která začala už v úterý. Poslanci hned první den odsouhlasili zvýšení daňových příjmu krajů a obcí, jak to požadoval Senát v rámci novely o zavedení paušální daně pro živnostníky. Stejně tak se novelizace dočkal vodní zákon, který umožní například vznik komisí pro sucho, které budou v případě sucha rozhodovat o opatřeních.

 

 

Další věcí, kterou Sněmovna schválila, byl nový odpadový zákon. Ten posouvá o šest let konec skládkování odpadu, tedy až na rok 2030. Zákon bude účinný od ledna. Předloha také počítá s růstem poplatků za ukládání odpadu na skládkách a zavádí motivační nástroj pro obce, které budou plnit průběžné požadavky na třídění komunálního odpadu.

 

Písemné interpelace trvaly dvě hodiny. Většina členů vlády, včetně premiéra, se z písemných interpelací omluvila. Po písemných interpelacích se poslanci vrátili k debatě o otravě Bečvy. 

 

 

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) poslance ujistil, že nikdo tuto kauzu nezametá pod koberec. "Policie pracuje na vyšetření této kauzy. To klíčové, na co čekáme, je znalecký posudek. Termín je 20.12. a byl jsem ujištěn, že termín by měl být dodržen." řekl. Od 14:30 jednání pokračuje ústními interpelacemi, kterých se už účastní i premiér Andrej Babiš (ANO) a další členové vlády.

 

Na interpelaci poslance Jakuba Jandy (ODS) ohledně zákazu lyžování premiér připustil, že bychom se ještě letos mohli lyžování dočkat. "Uvažuje se, že budeme kopírovat Rakousko." pronesl premiér. Definitivní rozhodnutí by se veřejnost měla dozvědět v pondělí.

 

Schůze Sněmovny bude pokračovat v pátek od 9:00.

Související témata:
TN.cz