Obchodní sdělení
Toto je obchodní sdělení. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

Změňte své bydlení na zdravé místo. Volte správné stavební materiály

Téma:

Základem zdravého bydlení je čerstvý vzduch. Vnitřní ovzduší našich domovů je mnohdy daleko znečištěnější než to venkovní. Jednou z příčin vzniku zdravotních problémů může být i použitý materiál v našich domovech. Proto společnosti VEKRA a Baumit nabízejí lidem možnosti zdravého bydlení.

Zamysleli jste se někdy nad tím, co by mělo splňovat bydlení, které prospívá vašemu organizmu? V interiéru trávíme většinu našeho času, a proto je klima prostředí naprosto zásadní. Chceme-li se vyhnout zdravotním i psychickým problémům z ovzduší našich domovů, stačí použít ty správné stavební materiály.

"Jsem osobně přesvědčený, že zdravé vnitřní prostředí máme vytvořit pasivním způsobem. To je bez vlivu elektroniky, klimatizace a nuceného oběhu vzduchu,“ říká generální ředitel společnosti Baumit v ČR Pavel Med. Pro kvalitnější život v našich domovech tedy můžeme udělat několik změn.

"Pokud chceme udělat něco navíc, tak potřebujeme řešit použité materiály na obálce budovy, jako zateplení, okna, interiérové prvky a nátěry. Samozřejmě i něco mimo náš obor jako zařizovací předměty, nábytek a koberce. Důležité je, jestli jsou přirozeného přírodního charakteru, a ne plné formaldehydů,“ říká spolumajitel společnosti VEKRA Jan Tušl.

Pokud jde o okna, lidé mnohdy hledají příčinu problémů v nich samotných, to ale nemusí být pravda. Mnohem častěji je na vině špatná montáž, kvůli které okna vlastně neustále větrají. Neprofesionální práce totiž zásadně zvyšuje riziko vzniku plísní.

"Vlhkost v interiéru se sráží na chladném povrchu. Aby chladný vzduch nemohl pronikat z exteriéru do interiéru, je potřeba pořádně utěsnit hlavně prostor, kde se okno napojuje na stěnu. Určitě je proto nejjistější řešení, když montáž oken provedenou profesionálové. Špatně namontované okno je zničené okno a první zima ukáže, kde je něco v nepořádku," říká vedoucí montáží značky VEKRA Pavel Kašpar.

Po montáži oken zpravidla přichází na řadu omítka. I ta může být zdrojem zdravějšího bydlení. "Díky práci se vzdušnou vlhkostí dokáže omítka Baumit Klima účinně regulovat vlhkost, a tím vytvářet v interiéru zdravější prostředí. Klima omítky navíc díky svému vyššímu pH výrazně snižují možnost vzniku plísní,“ popisuje vedoucí produktového managementu společnosti Baumit Václav Nevšímal.

Není to jen čistý vzduch v našich domácnostech, co se podepisuje na našem zdraví. Neméně zásadní vliv má i dlouhodobě zvýšený hluk v interiéru. Následky těchto nepatrných zvuků mohou být docela vážné. Od nespavosti, obezity, oslabení imunity, depresí až po cukrovku. Nejdůležitější je mít ticho a klid, jen tak si skutečně odpočineme.

"Do ložnic, dětských pokojů a pracoven určitě doporučujeme interiérové dveře v tzv. hlukovém standardu. Nejde vyloženě o dveře ve zvukově izolačním provedení, ale jde o dveřní komplet, který má kvalitní akustické vlastnosti přesahující rámec normy, posílený navíc o správnou montáž zárubně,“ říká ředitel divize interiérových dveří VEKRA Pavel Hajný.

Už teď si můžete na stránkách společností VEKRA a Baumit, najít kontakt a domluvit si termín. Obchodník zdarma přijede, představí vám možnou realizaci a můžete konečně zdravě bydlet.

Související témata:
Komerční článek