V akci byla zásahovka

Zmizení prasynovce Heidi Janků: Mámu Tomáška zadržela policie!

Renata Figurová, Heidi Janků, synovec
Zdroj: Policie ČR, Profimedia.cz
Téma:

Renatu Figurovou, matku prasynovce zpěvačky Heidi Janků Tomáška, zadržela policie. Čtyřletý chlapec je v policejním pátrání od 29. června. S matkou, pro kterou si podle deníku Blesk přišla dokonce zásahová jednotka, ale nebyl.

Podle člověka obeznámeného s případem, který si nepřál být jmenován, si pro matku došla do jejího bytu zásahová jednotka v úterý kolem sedmé hodiny ráno, uvedl deník Blesk ve středečním vydání. "Mohu potvrdit, že matka dítěte byla skutečně zadržena," řekl Blesku mluvčí zlínských policistů Petr Jaroš.

 

Policie měla podle deníku zadržet osmatřicetiletou Renatu Figurovou v Praze. Bohužel čtyřletý Tomášek, po němž policisté pátrají už od konce června, s matkou nebyl. Po Tomáškovi pátrá česká policie i Interpol.

 

Heidi Janků, která je tetou Tomáškova synovce, se k případu chlapcova zmizení nechtěla vyjádřit. "Nezlobte se, ale nemůžu," napsala známá zpěvačka TN.cz ve zprávě.

 

 

Otec chlapce měl od soudu povoleno vídat syna jednou za čtrnáct dní. Už jej ale neviděl přes rok. Figurová obviňovala Tomáškova otce, že syna týrá. Heidi Janků měla podle Figurové svého synovce navzdory tomu stále podporovat.

 

"Chodí s ním na policii, a to i přes skutečnost, že otec svého malého chlapečka týrá. Nejprve mu dával nevhodné jídlo, takže měl problémy se zažíváním, později ho zbil takovým způsobem, že Tomášek přišel domů plný modřin," tvrdila Figurová loni po pohřbu manžela Heidi Janků Iva Pavlíka.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TEST: Jste dobrá matka?
Není váš partner tyran? Nejčastější varovné signály

vbo TN.cz