Šťastný konec

Když jde o vteřiny: Lenku málem zabil sršeň!

Téma:

Pod titulkem článku uslyšíte autentickou nahrávku, která zachytila dramatickou záchranu ženy, kterou bodnul sršeň. Bodnutí u ní vyvolalo velmi silnou alergickou reakci, ještě ale zvládla zavolat na tísňovou linku zlínským policistům. Žena byla v šoku a sotva jí bylo rozumět.

"Začaly mě svědit ruce, nohy, prostě celé tělo. A začalo se mi to tu od žaludku svírat, trnout," popsala Lenka Palánová. Za pár minut už nemohla ani pořádně mluvit. Přesto ještě stačila rychle vytočit sto padesát osmičku.


"Mluvila k nám chraplavým, koktavým hlasem, kterému jsme vůbec nerozuměli, celou věc jsme museli třikrát nebo čtyřikrát přehrát," přiblížil vypjaté momenty policista Pavel Šopík.


Policistům na operačním středisku se z obtížně srozumitelných slov přece jen podařilo vyrozumět, odkud žena volala. A do obce, vzdálené asi pátnáct kilometrů od Zlína, poslali sanitku.


Zdravotníci paní Palánovou převezli do nemocnice. Nebýt pohotových policistů, kterým se podařilo nesrozumitelný hovor rozluštit, mohla ale tato žena přijít i o život. Lékaři proto varují před podceněním reakcí po bodnutí hmyzem.


Případů, kdy lidé nepřežili bodnutí hmyzem, je celá řada. Třeba před časem zaútočili sršni na staršího muže v Lipencích u Prahy. Zemřel během pár minut, dříve, než stačila přijet záchranka.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Šílenec! Muž se nechal zasypat půl milionem včel!

Žena je závislá na včelích bodnutích: Stovka týdně jí zlepšuje sex!

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
pez, Petr Zapletal TN.cz