Prasečí chřipka je podvod, míní Zeman. Očkováno 62 000 lidí

Miloš Zeman-1
Zdroj: Jindřich Kodíček
Miloš Zeman se v názoru na prasečí chřipku blíží prezidentu Klausovi.

Podle Miloše Zemana je chřipka jen podvodem farmaceutických firem, které si chtějí zajistit zisky.

Národní referenční laboratoř pro chřipku oznámila, že do dnešního dne bylo v Česku podáno 61 922 dávek vakcíny proti prasečí chřipce. Česko jich objednalo celkem milion.

 

Laboratoře během posledního týdne potvrdily pět nových onemocnění prasečí chřipkou. Nemocných ale bude podstatně víc – odhaduje se, že až 90 procent chřipkových onemocnění na svědomí právě nový virus. Virus H1N1 má v Česku podle posledních údajů na svědomí 95 mrtvých, laboratorně potvrzenných případů infekce je 2404.

 

Podle Zemana je chřipka podvod

 

Miloš Zeman, šéf Strany přátel občanů, prasečí chřipku považuje za podvod farmaceutických firem, které mají enormní zisky z prodeje vakcín a léků. Sám by se nikdy očkovat nenechal, je to prý naprosto zbytečné.


"Já pokládám jakoukoli chřipku, ať už je to nemoc šílených krav, prasečí chřipka, mexická chřipka, ptačí chřipka za podvod zahraničních farmaceutických firem, které chtějí získat enormní zisky za patentované bezcenné léky, jako je třeba tamiflu," cituje Zemana agentura Mediafax.

 

Pochybnosti o tom, zda paniku kolem prasečí chřipky nepřiživuje farmaceutický průmysl, musela vyvracet i Světová zdravotnická organizace. Ta naopak svoje postoje označila za umírněné. Podrobnosti TADY.

 

Zeman souhlasí s prezidentem Václavem Klausem. Ten prasečí chřipku označiil za mediální bublinu. "Já bych se nikdy nenechal očkovat, protože nemám rád podvody," řekl Zeman.

 

Povinné očkování mystifikuje veřejnost


Šéf SPO podle svých slov rovněž rozumí odporu vojáků a policistů, kteří ve velké míře zavedení povinného očkování odmítají. "Oni se nebojí, oni to pokládají za zbytečné a já s tím naprosto souhlasím. Je něco jiného se bát a něco jiného pokládat to za zbytečné," řekl.


Expremiér je zároveň přesvědčen, že ti, kteří podporují zavedení povinného očkování, napomáhají rozsáhlé mystifikaci veřejnosti. "Tady byla vyvolána psychóza jakési pandemie, která ve skutečnosti vůbec neexistuje," míní Zeman.


Poukazuje na to, že vakcína proti viru A(H1N1) není zcela neškodná. "Byly prokázány některé negativní vedlejší účinky tohoto očkování. O tom referovaly zahraniční zdravotnické organizace," dodal.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / kap