Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Apokalypsa se blíží

Vědci oznámili datum KONCE SVĚTA! Zemi zničí obří asteroid

Asteroid
Zdroj: oficiální zdroj

Konec světa se neodvratně blíží. Když jeho zkázu nezpůsobí sami lidé, postará se o to gigantický asteroid, který planetu Zemi zničí přesně 16. března 2880!

Asteroid, který míří k Zemi, způsobí katastrofu biblických rozměrů - změnu klimatu a následnou zkázu celého lidstva. Upozornili na něj vědci z americké univerzity v Tennessee. Asteroid 1950 DA měří jeden kilometr v průměru, a pohybuje se rychlostí 5,6 kilometru za sekundu, píše britský deník Independent. 

 

Nicméně, i když je pravděpodobnost, že asteroid zasáhne Zemi,  poměrně vysoká - asi 300 ku 1, jsou vědci přesvědčeni, že za 35 generací, které ještě do té doby přijdou na svět, přijde lidstvo na to, jak katastrofu odvrátit.  

 

Pozornost k problému dopadu zničujících asteroidů na Zemi připoutal i případ z února loňského roku, kdy poblíž ruského Čeljabinsku dopadl k Zemi meteorit, který zranil 1500 lidí.  


 

Podle NASA měl průměr okolo 17 metrů a po výbuchu při vstupu do atmosféry uvolnil třicetkrát více energie než atomová bomba, která zničila Hirošimu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Blanka Matragi o svém manželství: Přežije i konec světa

Šeredová: Nebojím se konce světa, bojím se o dárky!

pet TN.cz