smutná zpráva

Pátrání po chlapečkovi (3) skončilo tragicky. Našli ho mrtvého

Téma:

Pátrání po tříletém chlapečkovi z obce Podolí skončilo bohužel tragicky, jeho tělo našli potapěči v řece Olšavě. Dítě zmizelo z domu v úterý večer, když jeden z jeho rodičů nedával pozor.

Třiletého chlapečka v okolí obce Podolí na Uherskohradišťsku hledaly celou noc a následující den desítky policistů, hasičů a místních obyvatel. Chlapeček zmizel v úterý okolo šesté hodiny večer.

 

"Dítě se vzdálilo z místa bydliště ve chvíli, kdy byl jeden z rodičů méně ostražitý," uvedl mluvčí policie Petr Jaroš. Na místo se sjely stovky dobrovolníků, kteří chtěli složkám IZS pomoci chlapečka najít. Celonoční pátrání ale bylo neúspěšné.

 

GALERIE: Pátrání po chlapečkovi u řeky Olšava

1
/
2
Zdroj: TN.cz
Pátrání po dítěti u řeky Olšavy

 

Na místo byli ve středu povoláni další policisté, psovodi se svými psi. Do pátrání se zapojili také potápěči. "Jejich úkolem bude propátrat blízkou řeku a nejbližší okolí toku. Nad obcí a okolím bude i dnes létat policejní vrtulník, policisté znovu propátrají zahrady v obci, břehy řeky, okolí vlakové tratě, apod," doplnil ve středu ráno Jaroš.

 

Ve středu odpoledne krátce po půl třetí pátrání skončilo - bohužel tragicky. Dítě našli potapěči mrtvé v řece Olšavě nedaleko Podolí, kde bydlel. "Policejní potapěči ho nalezli v těžce přístupném terénu řeky Olšavy asi 650 metrů od bydliště," informoval Jaroš.

 

 

"Okolnostmi se budeme nadále zabývat, avšak vzhledem k věku dítěte nebudeme poskytovat žádné bližší informace. Nicméně v tuto chvíli nic nenasvědčuje tomu, že by byl spáchán nějaký násilný trestný čin," uvedl Jaroš. Zároveň dodal, že policie děkuje stovkám občanů za jejich pomoc.

sei TN.cz