Fotbal

Vlastník Sparty koupil Slovan Bratislava

Finanční skupina J&T, která vlastní Spartu, koupila 90 procent akcií nejslavnějšího slovenského klubu.

Vzápětí ale J&T převedla většinový podíl, tedy 51 procent akcií společnosti Grafobal Group slovenského podnikatele Ivana Kmotríka. J&T bude ovládat 39 procent akcií s možností uplatnit opci na zbývajících deset procent, které nyní vlastní SITNO Holding.


Pátý celek uplynulého ročníku slovenské ligy Slovan Bratislava o tom informoval na oficiálních klubových stránkách. Finanční podrobnosti transakce nebudou po dohodě všech stran zveřejněny. Skupina J&T se měla stát vlastníkem Slovanu už v březnu. Tehdy informaci přinesl deník Plus jeden den, obě strany ale zprávy dementovaly.

J&T chce klub pozvednout

Po nákupu 90 procent akcií hned J&T převedla kontrolní balík společnosti Grafobal, aby nedošlo ke střetu s regulemi UEFA. Ty zakazují jednomu subjektu držet většinu ve více klubech, které startují v evropských pohárech, nebo stejné lize. Kvůli možnému střetu zájmů se také Grafobal musela zbavit své většiny v mistrovské Artmedii.


Nejslavnější slovenský klub překonal těžké období, během něhož dokonce strávil dvě sezony ve druhé lize. „Slovan má před sebou další etapu – vrátit se na čelní příčky ligy a opět se probojovat do evropských pohárů. Pro tuto fázi hledali předchozí majitelé silnějšího partnera, který by další rozvoj klubu dokázal zaštítit silným zázemím,“ řekl na tiskové konferenci partner skupiny J&T Peter Korbačka.

Je Sparta po uši v dluzích?

J&T hodlá pomoci k rozvoji vítězovi PVP z roku 1969 přesto, že podle serveru Tyden.cz má společně se Spartou dluh ve výši 1,2 miliardy korun. "Údaj o dluhu je nesprávný. Dluh je podstatně nižší," řekl ČTK ředitel komunikace letenského klubu Jakub Otava. "Ekonomická situace je stabilizovaná a vůbec není kritická," dodal.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události