Fotbal

Vlastník Sparty koupil Slovan Bratislava

Finanční skupina J&T, která vlastní Spartu, koupila 90 procent akcií nejslavnějšího slovenského klubu.

Vzápětí ale J&T převedla většinový podíl, tedy 51 procent akcií společnosti Grafobal Group slovenského podnikatele Ivana Kmotríka. J&T bude ovládat 39 procent akcií s možností uplatnit opci na zbývajících deset procent, které nyní vlastní SITNO Holding.


Pátý celek uplynulého ročníku slovenské ligy Slovan Bratislava o tom informoval na oficiálních klubových stránkách. Finanční podrobnosti transakce nebudou po dohodě všech stran zveřejněny. Skupina J&T se měla stát vlastníkem Slovanu už v březnu. Tehdy informaci přinesl deník Plus jeden den, obě strany ale zprávy dementovaly.

J&T chce klub pozvednout

Po nákupu 90 procent akcií hned J&T převedla kontrolní balík společnosti Grafobal, aby nedošlo ke střetu s regulemi UEFA. Ty zakazují jednomu subjektu držet většinu ve více klubech, které startují v evropských pohárech, nebo stejné lize. Kvůli možnému střetu zájmů se také Grafobal musela zbavit své většiny v mistrovské Artmedii.


Nejslavnější slovenský klub překonal těžké období, během něhož dokonce strávil dvě sezony ve druhé lize. „Slovan má před sebou další etapu – vrátit se na čelní příčky ligy a opět se probojovat do evropských pohárů. Pro tuto fázi hledali předchozí majitelé silnějšího partnera, který by další rozvoj klubu dokázal zaštítit silným zázemím,“ řekl na tiskové konferenci partner skupiny J&T Peter Korbačka.

Je Sparta po uši v dluzích?

J&T hodlá pomoci k rozvoji vítězovi PVP z roku 1969 přesto, že podle serveru Tyden.cz má společně se Spartou dluh ve výši 1,2 miliardy korun. "Údaj o dluhu je nesprávný. Dluh je podstatně nižší," řekl ČTK ředitel komunikace letenského klubu Jakub Otava. "Ekonomická situace je stabilizovaná a vůbec není kritická," dodal.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Je to oficiální. Novým trenérem Jablonce je David Horejš

Fotbalisty Jablonce povede v nové sezoně David Horejš. Čerstvě pětačtyřicetiletý trenér po sedmi letech skončil v A týmu jihočeského Dynama a nově povede Severočechy, které by rád dostal zpět na vyšší příčky tabulky. O podobě jeho realizačního týmu se rozhodne v nejbližších dnech.