Fotbal

Čech prodloužil smlouvu v Chelsea o 5 let

Reprezentační brankář Petr Čech se upsal londýnské Chelsea až do roku 2013.

Brankář Petr Čech v pondělí na dalších pět let spojil svůj fotbalový život s londýnskou Chelsea, když se klubu upsal do roku 2013. Agenturu Mediafax o tom informoval Pavel Zíka ze společnosti Sport Invest, která hráče zastupuje.Skoro 3 milióny týdně

Nadstandardní kontrakt s anglickým velkoklubem uzavřel český brankář, když smlouvu prodloužil o pět let. "Jsme nadšeni z výsledku našich jednání s klubem. Nová smlouva Petra Čecha splňuje všechna naše očekávání na kontrakt pro nejlepšího gólmana světa," řekl v pondělí Pavel Zíka. Britský tisk uvedl, že by si Čech měl přijít na 90 000 liber (2,6 milionu korun) týdně. Dosud jeho týdenní plat byl přibližně 70 000 liber. Jeho předchozí smlouva by vypršela za dva roky.

Je to čest hrát za Chelsea

Sám Petr Čech je z nového kontraktu nadšený. "Prodloužení mé smlouvy v Chelsea beru jako obrovskou čest a také jako ocenění mojí dosavadní práce v klubu. Chelsea mi od prvního momentu přirostla k srdci. A to díky mým spoluhráčům, lidem, kteří u klubu pracují a samozřejmě také díky skvělým fanouškům," uvedl Čech po podpisu smlouvy. "Při svém prvním rozhovoru po příchodu do Chelsea v roce 2004 jsem řekl, že hrát za jeden z nejlepších klubů světa a v nejlepší lize na světě je můj splněný sen. Nyní jsem velice rád, že tento můj sen bude pokračovat," dodal český brankář.

Petr je světový gólman a ikona Chelsea

Za Chelsea odehrál 166 zápasů, ve kterých vychytal 90 čistých kont. Ve své první sezoně na ostrovech získal ocenění pro nejlepšího brankáře, když stanovil nový rekord ligy v podobě 1024 minut bez inkasovaného gólu a vychytal 21 čistých kont. UEFA ho vyhlásila nejlepším brankářem sezony 2005/06. I díky těmto skvělým výkonům je smlouva tak jedinečná. Manažer Zíka říká: "Smlouva je zcela mimořádná svým významem, svoji hodnotou a je mimořádným oceněním vysokých kvalit Petra nejen jako gólmana, ale i jako člověka. Řadí ho mezi absolutní světovou špičku. Jak fotbalovou, tak i sportovní. Já i společnost Sport Invest jsme hrdí, že jsme u toho mohli být."

Radost má i kouč Scolari

Nadšený je i nový kouč Chelsea Luis Felipe Scolari. "Jsem velice potěšený, že Petr podepsal novou smlouvu. V mých očích je nejlepším gólmanem světa a těší mě, že ho mám v Chelsea," pravil Scolari a sportovní ředitel Chelsea Peter Kenyon dodal: "Souhlasím s Felipem, že Petr je nejlepším brankářem světa a já jsem moc rád, že jsme uzavřeli dlouhodobý kontrakt, který naváže na naši úspěšnou spolupráci z předešlých čtyř let."


Petr Čech
narozen: 20.05.1982
Pozice brankář
Kariéra Viktoria Plzeň (1989-1999), Blšany (1999 - 2001) , Sparta (2001 - 2002), Rennes (2002 - 2004), Chelsea (01.07.2004 -)

jpz, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události