Fotbal

Ipswich Hubníka nechce, nemá kondici

Ipswich Hubníka nechce, nemá kondici
Zdroj: tn.cz / ČTK

Čtyřiadvacetiletý obránce Roman Hubník neuspěl na testech v druholigovém anglickém týmu a vrací se do Moskvy. Zastaví se cestou na Letné?

Bývalý český reprezentant do 21 let byl na zkoušce na ostrovech jen pár dní. Ve středu večer odehrál devadesát minut v přípravném zápase proti Gillinghamu, ale manažera Ipswiche Jima Magiltona o svých kvalitách nedokázal přesvědčit.


Mareš mementem pro Spartu

Jeden z bratrské fotbalové dvojice údajně nestačil především tempu anglického fotbalu, stejný problém měl při pokusu o přestup z Ruska na ostrovy jiný obránce Pavel Mareš. I přesto, že měl v srpnu 2006 smlouvu s Boltonem na stole a tužku připravenou k podepsání, vše zhatily špatné výsledky fyzických testů.


Po hráči v lednu 2007 sáhla pražská Sparta. Ta si pochvalovala, že se jí podařilo získat borce ze zahraničními zkušenostmi a navíc člena bronzového reprezentačního výběru na ME 2004. Mareš ale na Letné totálně vyhořel a nastupoval pouze v rezervním týmu, který si letos vykopal účast ve druhé nejvyšší soutěži.

Rozhodnou nejbližší dny

Podobná situace by se mohla opakovat i nyní v případě Hubníka. Nový trenér Sparty Lavička totiž vehementně shání druhého stopera k Řepkovi a Mareš by mohl být vytipovanou posilou. Má však, stejně jako před ním Mareš, problémy s kondicí.


„Momentálně nemám bližší informace, více bych měl vědět v pátek,“ řekl k možnosti jednání tn.cz ředitel komunikace letenského klubu Jakub Otava.

Manažer Ipswiche: Hubník nemá kondici

Poté, co na poslední chvíli zkrachoval příchod zkušeného Drska, se generální sportovní manažer Sparty Jozef Chovanec zřejmě poptával po možnosti získat Hubníka. „Máme vyhlédnutého jednoho stopera z domácí ligy a jednoho ze zahraničí,“ uvedl neúspěšný kandidát na reprezentačního kouče. Konkrétní jména neprozradil.


Hubníkovi ale podle čerstvé zkušenosti spíš sedí hra u postranní čáry. "Byl očividně klidnější, když jsme ho přesunuli na pravý okraj obrany. Ani tak ale nepředpokládám, že o něho budeme i nadále usilovat,“ uvedl pro stránky sportinglife.com manažer Ipswiche Magilton.

V Moskvě se neprosadil

Skauti Ipswiche si Hubníka vyhlédli vloni na svých toulkách Evropou. To ještě stabilně nastupoval v obraně olomoucké Sigmy, odkud přestoupil za tři miliony euro do FK Moskva. V ruské lize si ale moc nezahrál, místo v základní sestavě si totiž nevybojoval. Jeho o rok starší bratr Michal a útočník je stále členem hanáckého kádru.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události